Ксенія Ляпіна
Ксенія Ляпіна Ксенія Ляпіна / Facebook

Запровадження квот на імпорт сірчаної кислоти може посилити корупційні ризики – Ляпіна

  Розподіл квот у подальшому можуть проводити за принципом "хто перший встав, того і капці", а це неправильно

  Запровадження квот на імпорт сірчаної кислоти створить корупційні ризики під час їх розподілу. Про це заявила глава Держрегуляторної служби Ксенія Ляпіна, передає "Мінпром". 

  "Квоти самі по собі – це корупційний механізм. Це дуже поганий механізм для України", –переконана експерт. 

  Крім того, вона висловила побоювання, що розподіл квот у подальшому може проводитися за принципом "хто перший встав, того і капці".

  "Найгірший і найнебезпечніший принцип. Тому що той, хто ближче до тіла, яке приймає рішення (а це Міністерство економічного розвитку і торгівлі), той перший прийде і вибере абсолютно всі квоти", – застерігає Ляпіна.

  Таким чином, вважає голова Державної регуляторної служби, рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі є "проблемним з усіх точок зору". Його ухвалювали під гаслом протидії імпорту сірчаної кислоти з РФ. Утім, в результаті ми отримали 1/4 від всієї квоти – Росії. 

  "Ми боремося зі ввезенням неякісного продукту з Росії або імітуємо цю боротьбу? Вважаю, що російська квота має бути максимально закрита", – наголосила Ляпіна.

  При цьому, вона звернула увагу на те, що до встановленої квоти у 4,3 тис. тонн потрапляють усі країни Євросоюзу.

  "Тобто квота на країни ЄС удвічі менше ніж на Росію. Так ми боремося з європейським продуктом або з російським продуктом?" – запиталась експерт і додала, що імпорт сірчаної кислоти з країн ЄС не повинен квотуватися. 

  Крім того, Ляпіна назвала недостатніми встановлені МКМТ квоти на імпорт сірчаної кислоти. За її словами, ці квоти не покривають дефіциту, який утворився на ринку через втрату підприємств, що розміщені у Криму та на сході України.

  Наразі у Державній регуляторній службі вирішили створити моніторингову групу, яка досліджуватиме реальний стан справ щодо сірчаної кислоти. Результатом роботи цієї групи може стати скасування рішення комісії про квотування цього виду сировини.

  Попередній матеріал
  Під час порятунку футбольної команди із затопленої печери в Таїланді помер водолаз
  Наступний матеріал
  "За вбивство": в Італії починають судити бійця Нацгвардії Марківа
  Теги:
  Loading...