Забудовники зазіхнули на оазу в Дарницькому районі

  На єдину в Дарницькому районі оазу серед багатоповерхівок зазіхнули забудовники. На вулиці Курчатова ще донедавна було 4 приватні будинки. Їхні мешканці мали невеличке господарство й сад. Без попередження господарів два житлові будинки, гараж і дерева - зрівняв із землею "Київміськбуд". Обидві сторони переконують, що мають право на користування землею. Господарі зруйнованих будинків звернулися до міліції та прокуратури. Там розпочали розслідування.

  Леонід Дзюба, сусід: "Проламали забор з тої сторони і шеренгою отак-от вистроїлись чоловік сорок. Я говорю - шо ви тут дєлаєте? А вони говорят, шо це наша територія, ми будем ставить тут забор".

  Сусід сім`ї Телюків розповідає про дії київміськбудівців. Поки господарі повезли дітей до школи, до них завітали небажані гості. Коли подружжя повернулося до своєї господи, - два житлові будинки, гараж і десяток садових дерев - вже доламували. А на подвір`я жінку з чоловіком не пустили.

  Тетяна Телюк, співвласниця знесених будинків: "За руки, за ноги, повикидали".

  Олександр Телюк: "Не зважаючи на рішення суду, все зруйноване, фруктові дерева зруйновані, завалені, гілляччя торчить, будинок - он гори кирпича, все це просто розсунулось".

  Щоби дійти до вцілілої хати подружжя зустрічає кілька кордонів - із молодиків.

  Житлові будинки - приватне майно тамтешніх мешканців, на цю територію вони мають право користування. Кілька років тому Київрада віддала цю землю в оренду забудовнику - компанії Київміськбуд. Та Окружний суд столиці повернув подвір`я старим господарям.

  Олександр Телюк, співвласник знесених будинків: "Осьо (показує документи) Окружний адміністративний суд міста Києва. Постанова, номер єсть, печать, прошита вона. Вкінці от вказано: визнати протиправним та скасувати рішення, сесії такої то, про про передачу акціонерному товариству холдинговій компанії "Київміськбуд" земельної ділянки для будівництва житлових будинків та об"єктів соціального призначення".

  Натомість у КиївМіськБуді переконують - їхні працівники діяли у рамках закону. Кажуть - ділянка належить компанії. Утім зустрітися зі знімальною групою 5-го каналу, аби докладніше роз`яснити ситуацію керівнитво Київміськбуду за 2 дні - часу не знайшло.

  Телефоном: "Десь у нас зараз на виїзді віце-президент, який має це коментувати. Ваш номер телефону я пам`ятаю про вас. Як тільки він повернеться і скаже коли - я одразу вас набираю".

  Тим часом Київміськбуд оскаржує рішення Окружного суду. У справу втрутилася районна прокуратура.

  Сергій Шепіль, перший заступник прокурора Дарницького району: "Прокуратурою району надала вказівки слідчому, які виконуються. В тому числі щодо вирішення питання про зупинення проведення будь-яких робіт по вказаній земельній ділянці".

  Утім забудовник часу не гає. Зранку вивіз усі дерева та уламки зруйнованого будинку Телюків. А господарям так і не дозволив забрати власні речі.

  Наталя Новосядла, Інна Неродик та Іван Вірченко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  КМДА планує будівництво водозабору в Києві на острові "Великий"
  Наступний матеріал
  Прокуратура Деснянського району оскаржує у суді будівництво по вулиці Кіото
  Теги:
  Loading...