Забудовник на Гончара, 17 програв ще один суд [репортаж, відео]

  Будівельна компанія, що зводить скандальний житловий комплекс на Гончара 17, втратила півмільйона гривень. Апеляційний суд Києва не задовольнив позов забудовника на виплату йому компенсації.

  Гроші - а саме 560 тисяч гривень - мали стягнути з місцевих мешканців за зіпсований будівельний паркан. У листопаді минулого року забудовник подавав позов до Шевченківського райсуду Києва. Однак там його не задовольнили. 

  Засідання, яке кілька разів переносили через убивство судді Зубкова, нарешті відбулося. Однак і цього разу знову мало не зірвалося. Адже адвокати Інвестиційно-будівельної групи просять провести повторну експертизу фотографій дворічної давнини. На них - люди, які намагалися зламати бетонну огорожу на Гончара. За логікою забудовника, демонтаж будівельного паркану здійснювала одна з місцевих мешканок. Вона, начебто, особисто сиділа в кабіні крану і керувала ним. На підтвердження цього, кажуть, і фото є.

  Ірина Нікіфорова, мешканка вул. Гончара: "Не сидела никогда и не управляла. И не умею управлять".

  Пані Ірина запевняє - світлини неякісні. Чиє там зображення - і не розгледиш.

  Ірина Нікіфорова, мешканка вул. Гончара: "Отражается профиль. То есть, неизвестно - мой он или не мой. Просто отражается человек, проходящий мимо, в заднем зеркале машины".

  Розбиратися, хто ж насправді сидів у кабіні крану, судді не захотіли. Тому клопотання про повторну експертизу відхилили. І вже за кілька хвилин винесли вердикт - ніякої компенсації не буде. Про свої подальші дії адвокат забудовника говорити не захотів. А от представники мешканців переконані: сьогоднішня перемога ще раз доводить - 9-поверхівка в охоронній зоні ЮНЕСКО таки незаконна.

  Марина Соловйова, представник мешканців вул. Гончара у суді: "Сам застройщик считает это строительство незаконным. И обращается в Хоз. суд, в Шевченковский суд, чтобы суд взял на себя ответственность, и признал эту стройку законной".

  Тим часом законність "гарячих точок" уже визнають і в мерії. Інвестори виграють суди, а, отже, підстав припиняти будівництво немає. Раніше Київрада скасувала своє рішення про виділення землі біля станції "Театральна". Тепер, кажуть, у ділянки інший власник.

  Олександр Попов, голова КМДА: "Це рішення було прийнято, і воно вступило в силу. Але воно стосується тієї юридичної особи, яка на цей час не володіє цією земельною ділянкою, адже була перепродажа цієї ділянки".

  Відтак, правда - знову на боці забудовників. А в мерії розводять руками - гарячі будівельні точки з незаконних непомітно перетворилися на законні.

  Ганна Рибалка, Віктор Сніжко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Київрада: Блок Черновецького - розвалюється [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Азаров: першу чергу Центру інфекційних хвороб здадуть в листопаді
  Теги: