З Майдану можуть прибрати монумент Незалежності - головний архітектор Києва  Про це в інтерв'ю “ВВС Україна” заявив головний архітектор української столиці Сергій Целовальник.

  "Колона – це символ імперії, символ тоталітарності. А ми ж будуємо демократичну державу, так?", - заявив архітектор, - "Крім того, що Майдан, ймовірно, видозміниться, може виникнути відкритий вгору підземний простір, який об'єднає дві сторони Майдану, або рівень над проїжджою частиною площі, і сама площа стане форумом над усім цим простором".

  Остаточні рішення залежатимуть від результатів архітектурного конкурсу, підсумки якого підіб'ють до кінця весни 2015 року.

  Уряд і київська влада проводять конкурс серед архітекторів на найкращий проект реконструкції центру Києва під назвою "Територія гідності". Рішення конкурсу стосуватимуться території площею 70 га.

  На конкурс подалися понад 60 іноземних учасників з 18 країн, кажуть у київській владі. Більшість заявок, однак, надійшла від українських архітекторів - близько 400.

  Проект фінансуватимуть за рахунок держави і добровільних пожертв, каже головний архітектор Києва.

  Окрім видозміни Майдану, у конкурсному завданні також передбачено, що частину дороги на Хрещатику звузять з восьми до шести автомобільних смуг, розширивши натомість тротуар.
  Попередній матеріал
  Українсько-російський центр із припинення вогню вирушив до Луганська
  Наступний матеріал
  В окупованих районах Донбасу розгортається український партизанський рух - РНБО