З Київського військкомату відправили першу цьогоріч партію призовників

  До лав української армії - прибуло. Близько півсотні юнаків із Києва та області поїдуть служити у військові частини України. Це - лише перша відправка. До кінця травня таких буде понад 2 десятки. Проте престижною, як колись, військова служба серед молоді не стала. Більшість призовників ідуть служити, бо немає альтернативи.

  Ось так готувалися до служби в армії юнаки минулого століття (кадри з кінофільму "Любов та голуби"). Їхні сучасні колеги обмежуються лише спогляданням.

  Світла Яковлева, мама новобранця: "Ми дивилися 2 дні тому "Максим Перепелиця" - дуже смішно було дивитися цей фільм, "Любов і голуби" - теж розповідали про нього, як це все робиться, але ж воно зараз не так, як було раніше".

  Однаково у всі часи щемлять материнські серця за новобранців. Проводжати Максима до лав української армії приїхали бабуся та мама. 

  Бабуся новобранця: "Говорили - служи, Максимочка, слущайся. щоб усе було хорошо".

  Офіцер: "Бажаю здоров’я, товариші приховники!"

  Призовники: "Бажаєм здоров’я..."

  Поки що призовники не вміють як слід відповідати на команди та ходити строєм, проте їм обіцяють усьому навчити та зробити справжніми чоловіками.

  Володимир Кидонь, військовий комісар Київського міського військового комісаріату: "За короткий час юнак з граджанського чи цивільного життя перетворюється в дорослу, серйозну людину, яка вже думає, планує. Приходить і батьки не впізнають".

  Перший позитив армія вже дає.

  Денис Садовський, призовник: "Ну осьо, як заберуть в квітні - покину курити".

  Проте іншим відмовитися від цивільних задоволень непросто.

  Дмитро Гармаш, призовник: "Армия - не простое дело, и от тех же дискотек, и от просто дома посидеть, и от работы на гражданке, конечно, будет сложно отказатся".

  Призовник: "В армию иду по собственному желанию - нужно все таки отдать долг Родине, защищать ее".

  Призовник: "И опыт в жизни шаг за шагом мы набираем. Пропустить армию - значит буду чувствовать, что что-нибуть пропущу".

  Призову у столиці підлягає понад 10 тисяч юнаків. Вояками цьогоріч стануть лише 710 новобранців. Служитимуть у внутрішніх та транспортних військах. 

  Ксенія Дворнікова, Микола Лебедєв, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві почали демонтувати кіоски
  Наступний матеріал
  В КОДА презентували проект реабілітаційного центру для неповносправних дітей
  Теги: