З кінця січня українці здаватимуть відбитки пальців для отримання шенгену

  Починаючи з кінця січня 2015 року процедура збору біометричних даних при оформленні шенгенських віз для українців стане обов'язковою.

  Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на прес-службу департаменту політики і комунікацій Міністерства закордонних справ України.

  "Відповідно до вимог Візового кодексу ЄС у дипломатичних представництвах та консульських установах країн-членів ЄС в Україні, орієнтовно наприкінці січня 2015 року, буде запроваджено обов'язкову процедуру збору біометричних даних заявників при оформленні шенгенських віз", - йдеться у повідомленні.

  До бази даних Візової інформаційної системи (ВІС) вноситиметься вся інформація, що міститься в анкеті, яку подають до консульської установи, а також цифрова фотографія та відбитки усіх пальців рук.

  Зняття відбитків пальців здійснюється з використанням електронного сканера. При цьому діти віком до 12 років звільняються від надання біометричних даних. Також не вимагається повторне надання біометричних даних протягом наступних 59 місяців після внесення відповідної інформації до ВІС.

  Як зазначили в МЗС, процедура збору та зберігання біометричних даних відбуватиметься у повній відповідності з вимогами законодавства у сфері захисту персональних даних.

  Попередній матеріал
  На Дніпропетровщині випробували нову мобільну довготривалу оборонну точку
  Наступний матеріал
  Україна поки не готова до безвізового режиму з ЄС - Томбінський

  Порошенко: Україна та ЄС домовилися завершити візову лібералізацію до травня

  Яценюк розраховує на рішення щодо безвізового режиму з ЄС у травні

  Глава МЗС України показав нові біометричні паспорти для українців

  Біометричний паспорт для українців коштуватиме 518 грн