Уряд виступає за трансформацію системи охорони здоров'я

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що уряд внесе до парламенту проект змін до закону про лікарські засоби щодо "фактичного визнання всіх лікарських засобів та медичних препаратів, які пройшли реєстрацію в ЄС, США, Канаді, Австралії та Японії"

  Про це він сказав вчора, 9 грудня, представляючи програму діяльності Кабінету міністрів.

  "Ми відміняємо бюрократичну і корупційну реєстрацію лікарських засобів і медичних препаратів, які пройшли відповідну реєстрацію і ліцензування в цих країнах", - заявив прем'єр.

  Окрім того, уряд передбачає передання низки функцій щодо закупівлі лікарських засобів і медичних препаратів від Міністерства охорони здоров'я до системи Організації Об'єднаних Націй.

  "Низка вакцин і спеціальних медичних препаратів будуть закуповуватися по схемі через систему ООН, в тому числі ЮНІСЕФ, ВООЗ і інші міжнародні організації»", - пояснив Яценюк.

  Також до парламенту буде внесено два ключові законопроекти стосовно трансформації та модернізації мережі лікарень - про державно-приватні і про заклади медичної охорони здоров'я та медичне обслуговування.

  "Ми декларуємо, що в Україні буде введено повноцінне медичне страхування. В країні немає безкоштовної медицини, це брехня. 8% бюджетних витрат на систему охорони здоров'я йде в повітря. До людей ці гроші не доходять. Ці 8% бюджетних витрат на охорону здоров'я повинні отримати ефективне використання через ухвалення закону України про медичне страхування", - наголосив глава уряду.

  Попередній матеріал
  YouTube оголосив десятку найпопулярніших відео 2014 року
  Наступний матеріал
  Україні потрібно ще $15 мільярдів від МВФ, щоб уникнути фінансового колапсу - FT