Ємець і Присяжнюк відвідали Фастівську районну лікарню

  Медичними проблемами переймалися в Київській області. Розпочати вирішили із районних лікарень. Для цього міністр охорони здоров’я і чільник області поїхали до Фастова. Побачене їх шокувало.

  Приміщенню Фастівської районної лікарні майже сто років. Лікарі зізнаються: закладу терміново потрібен ремонт. Але найбільше дошкуляє брак ліжок для хворих та нового обладнання.

  Юрій Ріпко, завідувач хірургічним відділенням: "Ліжкодень виконується на 104 проценти..."

  У недужих - інші проблеми.

  Губернатор Київщини Анатолій Присяжнюк переконує: вихід зі скрутної ситуації уже знайшли.

  Анатолій Присяжнюк, голова Київської облдержадміністрації: "Моя мета - щоби комунальні аптеки запрацювали, і запрацювали таким чином, щоб у цих аптеках ліки були на 20-30 відсотків дешевшими. Я готов сьогодні працювати, і незахищені верстви населення - допомагати їм. Ми подивимось з бюджету району, міста, яким чином ми будемо це робити. Ми дійсно створимо умови і захистимо людей від тої дороговизни, яка на сьогоднішній день є".

  Візьмуться і за обладнання та ремонти. Для цього з обласного бюджету виділили півтора мільярда гривень. У міністерстві ж серед нагальних проблем наголошують на наданні швидкої медичної допомоги.

  Ілля Ємець, міністр охорони здоров’я: "Є вже підготовлений законопроект щодо швидкої допомоги. Зараз в цілому по Україні і власне в столиці наприклад, немає офіційно спеціалізованого центру щоб надавав 24 години на добу спеціалізовану допомогу при інфарктах, при інсультах, при травмі".

  Обіцяють допомогти і з молодими фахівцями. Для цього - переконують - крім дотацій від держави, варто дати змогу лікарям стати підприємцями.

  Ілля Ємець, міністр охорони здоров’я: "Якщо ми кажемо про первинну ланку - всі розуміють, що зараз там дуже багато бракує кадрового потенціалу. Треба будь-якими шляхами заохотити лікарів бути спеціалістами первинної ланки. Одне з можливих вирішень цього питання - це надавати не тільки пільги, а й надавати людині і державну, і приватну сторону своєї практики. Ця модель 2004 року, і вона дуже добре себе зарекомендувала в Комсомольську Полтавської області".

  Візьмуться і за будівництво нових лікарень. Серед основних завдань обласної адміністрації - відкрити спеціалізований заклад, де б лікували онкохворих Київщини. Для цього уже виділили близько 100 мільйонів гривень. На ці кошти закуплять нове обладнання. Відкрити заклад планують уже цього року.

  Наталя Гончарова, Олена Сорокіна, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Олександрівській лікарні відбудеться "День здоров’я"
  Наступний матеріал
  Завтра - чергові 2 матчі 1/8 футбольної Ліги Чемпіонів
  Теги: