Якісної питної та безкоштовної води у Києві не багато

  Питна вода - на ціну золота. У розпал літа - кияни не мають де - задарма втамувати спрагу. У місті є дві сотні бюветів. Утім, реально працюючих - одиниці. Торік у мерії обіцяли: за ремонт бюветів - візьмуться негайно. Навіть програму спеціальну затвердили - "Якісна питна вода". Та от діє вона - лише на папері.

  Журналіст "5 канал": "Будь ласка, одну негазовану. Вона прохолодна, негазована, чудово тамує спрагу та ще й має мінеральні речовини. Принаймні, таке обіцяє реклама. Утім, пити таку воду можна й задарма. Наприклад, ось із такого бювету. Щоправда якісної питної та безкоштовної води у Києві не так багато".

  Спраглі до якісної води мешканці Голосієва  - затарились пластиковими пляшками. Цей чоловік теж приніс кілька посудин. Каже - торік бювет не працював.

  Киянин: "Он в том году почти пол года не работал, потом отрегулировали,очень хорошая вода, регулярно смотрят они".

  Нерегулярно - каже директор Інституту водогосподарських проблем Анатолій Яцик. Коли ж востаннє до бювета навідувалися фахівці з контролю якості води - хоче побачити на власні очі.

  Анатолій Яцик,директор Інституту водогосподарсько-екологічних проблем: "Вони дуже застарілі ці показники, їх треба раз в 10 днів хоч відновлювати. Щоб люди могли хоч подивитися, ви дивіться що воно тут зроблено.Це 2008 рік! А сьогодні на дворі вже слава богу - 2011".

  Та такої води, як у цьому бюветі, ще пошукати треба  - каже пан Анатолій. У місті усього понад 2 сотні таких комплексів, утім працюють з них одиниці. Забезпечити киян безкоштовною водою рік тому взялися у мерії.

  На програму "Якісна питна вода" торік із міськбюджету  виділили 2 мільйони гривень. Загальний же її кошторис до 2020 року - майже 8 мільярдів.

  У "Київодоканалі" обіцяють - столичним бюветам  дадуть нове життя. На капітальний ремонт чекають  шістдесят бюветних комплексів. Та поки що грошей -  не бачили.

  Начальник цеху з технічного обслуговування бюветних комплексів  ПАТ "АТ Київводоканал": "Після заключення договору будуть надходження коштів, будуть придбані запасні частини, обладнання,і ми будемо.. чим скоріше, тим краще".

  А поки тримається спека - на воді не гребують  заробити приватні постачальники.

  Анатолій Яцик, директор Інституту водогосподарсько-екологічних проблем: "Дуже багато навіть фахівців радять пити з крана воду, пийте бутильовану воду. Люди мають пити чисту природну воду, тому що вона формує організм кожного з нас".

  Ганна Рибалка, Сергій Клименко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Новий рекорд Гіннеса встановила Румунія
  Наступний матеріал
  До кінця року вартість проїзду у маршрутках Києва підвищувати не будуть
  Теги: