Трудова міграція
Трудова міграція відкриті джерела

Які складнощі чекають на українських заробітчан за кордоном і що робити з браком стажу

  Історії про невдале працевлаштування за кордоном українці викладають у соцмережі чи не щодня. Не витримуючи тамтешніх умов, додому вони повертаються із порожніми кишенями чи втраченим здоров’ям

  Що чекає удома на трудових мігрантів – дивіться у сюжеті.

  Броварчанин Руслан Торетто – один із тих, хто на початку літа поїхав працювати за кордон за трудовим контрактом. Обіцяні компанією умови в реальності перетворили життя чоловіка у дводенне пекло.

  "Нам обіцяли те саме – 5-6 днів на тиждень роботи, 1,5-2 тисячі доларів зарплати. По факту, виявилося удвічі менше фінансово. І робота ніби й неважка, нічого складного немає, однак каторжна. Нас приїхало дев'ятеро. Я був сьомим, хто поїхав у перші дні, у перший тиждень", - розповідає трудовий мігрант Руслан Торетто.

  На гачок недобросовісних роботодавців потрапляє чи не кожен другий трудовий мігрант. Як наслідок – зіпсоване здоров’я і порожній гаманець.

  "Мого чоловіка одного разу вигнали додому через те, що він посміявся. Працював тоді чотири години замість 10 і зарплатню отримав меншу", – каже жінка заробітчанина.

  У Федерації роботодавців звітують: щороку майже 1 мільйон 200 тисяч українців залишають домівку у пошуках кращого життя. Та коли повертаються, мають проблеми з роботою, або й взагалі втрачають блага від держави.

  "Я буду працювати там, гроші в кишеню, а ви мені ще пенсію платіть. Хто її буде платити? Встановлено мінімальний платіж, який людина добровільно буде перераховувати в соціальні фонди та в Пенсійний фонд. Ти працюєш, де завгодно: у Польщі, Словаччині, будь ласка, ось механізм, за яким ти будеш сплачувати певний розмір внеску, який буде гарантувати мінімальне забезпечення", – коментує генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов.

  "Якщо це управлінський клас робітників, скажімо так, тоді зараховують (до страхового стажу), і компанії нормально ставляться до цього. Якщо ж це, скажімо так, роботи сезонні, з цим важко, оскільки навіть в Україні сезонні роботи не будуть вам зараховуватися до робочого стажу. Треба читати, який контракт, з ким підписується, і чи буде гарантія потім, що в Україні будуть зараховуватися в трудовий стаж", - коментує ситуацію юрист Марія Натха.

  Історія з Русланом Торетто, на щастя, закінчилася вдало. Чоловік повернувся додому, не втративши нічого, окрім грошей за дорогу. Ба більше, два тижні тому він знайшов собі роботу в Україні. Отже, експерти ринку праці кажуть, краще там, де нас немає. Серед майже 9 тисяч підприємств, які нині працюють в Україні, ви обов’язково знайдете собі підходящу вакансію.

  Попередній матеріал
  Волкер розповів, що думає стосовно "виборів" в ОРДЛО
  Наступний матеріал
  У Києві горів гуртожиток: евакуювали 50 осіб
  Теги:
  Loading...