Як виглядає Андріївський узвіз напередодні Євро-2012

  На Андріївському узвозі невдовзі можуть демонтувати іще п`ять будинків. Про це заявив голова КМДА Олександр Попов. Будівлі, мовляв, в аварійному стані і експлуатувати їх небезпечно. Відтак їх спочатку розберуть, а потім відновлять. Тим часом до офіційного відкриття київського Монмартру залишилось два дні. Як виглядає Андріївський нині - далі в сюжеті.

  Журналіст "5 канал": "Тут ще вкладають бруківку та фарбують фасади будинків. Андріївський узвіз готують до офіційного відкриття. Через пів року після реконструкції перлину Подолу обіцяють показати киянам у новому вигляді".

  Сергій із Вінниці знає Андріївський  як свої п`ять пальців. Місяць вивчає підземні комунікації. Каже, люди на узвозі працюють і вдень, і вночі.

  Сергій: "А в нас всегда так - всьо в послєдній момент! Ночами до двох ночі, вчора он до двох ночі. Треба встигнути".

  З боку Боричевого току будівельники поспіхом ставлять ліхтарі та викладають бруківку.

  Кияни вже теж встигли оцінити новенький узвіз. Потроху повертаються на свої звичні місця і місцеві торгівці.

  Продавчиня: "Ну я сьогодні перший день прийшла. Хочу попробувати".

  Тим часом у мерії рахують час - до офіційного відкриття узвозу - два дні. Третього червня Андріївський урочисто представлять після реконструкції. На дійство запросили співака Олега Скрипку. Той зізнався, що вигадав власний сценарій розвитку узвозу.

  Олег Скрипка, співак, засновник фестивалю "Країна мрій": "Від країни мрій ми хочемо запропонувати фольклорні етнічні музиканти будуть співати грати середньовічні танці. Міська адміністрація - вони пропонують початок 20 стооріччя - Булгаков, Галахвастов".

  У мерії кажуть на ремонт узвозу вже витратили 45 мільйонів. Таке фінансування має допомогти збільшити туристичний потік до Києва. Утім поставити крапку з реконструкцією ще не поспішають. Адже на Андріївському є п`ять будинків в аварійному стані. На них чекає демонтаж.

  Олександр Попов, голова КМДА: "Є будинки які треба буде розібрати тому що  вони в стані який експлуатувати просто неможливо. Бо кожен будинок має заключення певних фахівців відносно подальшої експлуатації. Все що можливо  експлуатувати після реконструкції - ми це зробимо. але деякі прийдеться розібрати і зібрати в тому вигляді в якому вони були".

  Адреси аварійних будинків чиновники не уточнюють. А тим часом готуються до нової реконструкції. Найближчим часом облаштовувати під туристичні маршрути візьмуться Володимирську гірку та схили Дніпра.

  Ганна Рибалка, Іван Наконечний, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Підписи Черновецького будуть дійсними до прийняття присяги новим чільником столиці
  Наступний матеріал
  На час проведення Євро-2012 у столичній фанзоні влаштують фейс контроль
  Теги: