Як відзначають Чистий Четвер у "Мамаєвій Слободі"

  Чистий четвер - день весняного очищення святкують християни. Сьогодні треба прибрати оселю і ретельно вимитися. Адже вода у чистий четвер змиває усі хвороби. А страсна свічка, яку запалюють цього дня у церквах, захищає оселю від пожеж, а її мешканців від недуг. Також цього дня очищають душу молитвами за Христа та йдуть причащатися. Відсвяткували Чистий Четвер і в Козацькому селищі "Мамаєва Слобода".

  Очищатися київське козацтво розпочало з молитви. У храмі в селищі "Мамаєва Слобода" помолились Богу, а після взялися за лопати.

  Володимир Олійник: "Наші прадіди на цей день прибирали обійстя і вважалося, що з тим бадилям, яке вони спалюють і знищують, знищується сама смерть. Крім того, вони вважали, що дерева, які насаджуються на чистий четвер будуть буяти. Ми тут в козацькому родовому гаю ми насадили алею на честь Сковороди і Тараса Григоровича Шевченка".

  У великий день висаджують не прості саджанці. Всі дуби символічні для українського козацтва.

  Володимир Олійник: "В Родовому козацькому гаю тут на Мамаєвій Слободі в серці столиці України будуть дерева привезені з Чорнух, а також з Звенигородщини це на Черкащині. Також сьогодні був привезений дуб з Пиляви - це місце козацької перемоги над ляхами".

  Після Божого благословіння беруться до справи. Близько двох десятків історичних дубів висаджують лауреати Шевченківської премії.

  Володимир Гарбуз, художник: "Ці дуби, які посаджені корінням історії в нашу трагічну землю будуть захищати нашу державу".

  А ось і символ козацької слави. Дуб із поля Половецької битви на Хмельниччині.

  Валерій Франчук, художник: "Глибоке коріння. з Хмельниччини з тої історичної битви переїхало сюди, в цю славну Мамаєву Слободу".

  Сергій Скоробогатий, отаман Хмельницького козацького курення ім.Нечая: "Поле половецької битви було, стоїть курган насипаний, а рядом гай стоїть і перед тим гаєм є могила козацьке і це в цьому гаї ми з дружиною поїхали і викопали цей дубок, щоб посадити".

  Починаючи із Чистого четверга - усі три дні напередодні ВелИкодня вважаються жалобними. Віряни утримуються від суперечок, веселощів та  голосних святувань. Натомість, присвячують час духовному очищенню.

  Наталя Могила, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Стартував Благодійний Пасхальний ярмарок - «Великодній кошик»
  Наступний матеріал
  Нові великодні традиції започатковують у Києві
  Теги: