flickr.com

У Москві заговорили про необхідність зустрічі в Мінську і відновлення режиму "тиші"

  МЗС РФ звинуватило Україну у порушенні Мінських угод і зриві чергової зустрічі Контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі.

  Про це йдеться у заяві російського зовнішньополітичного відомства. 

  "Викликає глибоке занепокоєння той факт, що українська сторона, порушуючи Мінські домовленості, продовжує нарощувати свою військову присутність на південному сході країни. Про це свідчать, зокрема, посилена мілітаризація, оголошення про "нові хвилі" мобілізації населення України, лунаючі з Києва заклики "взяти реванш" за ситуацію "на землі", що склалася напередодні укладення мінських домовленостей у вересні 2014 року", - йдеться у повідомленні.

  При цьому у Москві заявляють, що "необхідно негайно повернутися до практичної роботи у рамках Контактної групи для всеосяжного виконання Мінських домовленостей. Найтерміновішим кроком повинні стати повне припинення бойових дій і відновлення режиму "тиші".

  МЗС РФ також звинуватило Україну у зриві чергового засідання Контактної групи, яке мало відбутися 16 січня у Мінську: "Українські представники не з'явилися у столиці Білорусі, і засідання було зірвано. Проте, робимо усе можливе, щоб Контактна група зібралася вже на самому початку наступного тижня".

  Згідно із заявою російського відомства, 15 січня президент РФ направив українському лідеру Петру Порошенку послання "відносно необхідності неухильного виконання сторонами конфлікту режиму "тиші" і дотримання домовленості про відведення важкої артилерії від лінії зіткнення".

  Російська сторона нібито виступила за те, щоб "терміново почати відводити важке озброєння від лінії зіткнення відповідно до її проходження згідно з тими координатами, на яких наполягає українська сторона".

  При цьому Росія обіцяла використовувати свій вплив на бойовиків з тим, щоб переконати їх прийняти такий варіант, аби уникнути нових жертв серед цивільного населення.

  "У рамках російсько-українського Спільного центру з контролю і координації українській стороні були передані конкретні пропозиції з погодинним графіком такого відведення важкого озброєння. Відповідь на послання В. В. Путіна досі не отримано, а українські силовики передані їм пропозиції відкинули і відновили артобстріли Донецька, створюючи пряму загрозу життям мирних громадян і спостерігачів Місії ОБСЄ", - заявили у МЗС РФ.

  Попередній матеріал
  Кримські татари просять ООН захистити їх від знищення
  Наступний матеріал
  Захисники Донецького аеропорту відбили фланговий прорив ворожих танків
  Теги:
  Loading...
  У Львові пікетували російське консульство з вимогою припинити вбивати людей на Донбасі

  У Львові пікетували російське консульство з вимогою припинити вбивати людей на Донбасі

  Росіянин намагався потрапити в Україну, причепившись до потяга

  Росіянин намагався потрапити в Україну, причепившись до потяга

  Росія розміщує вздовж кордону техніку, з якої обстрілюється територія України - Лисенко

  Росія розміщує вздовж кордону техніку, з якої обстрілюється територія України - Лисенко

  Обама і Кемерон домовилися продовжувати чинити економічний тиск на Росію

  Обама і Кемерон домовилися продовжувати чинити економічний тиск на Росію