У Києві розпочалася смолоскипна хода на честь Степана Бандери

  Понад дві тисячі прихильників ВО "Свобода" та "Правого сектора" розпочали спільну смолоскипну ходу з нагоди 106-ої річниці від дня народження Степана Бандери.

  Як повідомляє "УНІАН", колона розпочала ходу від пам'ятника Тарасу Шевченку і рухається вулицею Володимирською, повертає на бульвар Шевченка і бульваром спустившись до Бессарабської площі, планує провести віче на Майдані Незалежності.

  У марші приймають участь як колишні, так і чинні депутати Верховної Ради України від ВО "Свобода".

  Лідер "Свободи" Олег Тягнибок перед початком ходи повідомив журналістам: "В умовах війни, всі згадують про фрази і про ідеї Степана Бандери щодо північного сусіда, а саме, що з Москвою не можна домовлятися, і Москва є агресором".

  У свою чергу депутат Ради від ВО "Свобода" Андрій Іллєнко заявив, що учасники акції вимагають, щоб всі борці за незалежність України, зокрема Степан Бандера та Роман Шухевич були офіційно вшановані та визнані на державному рівні національними героями.

  Всі учасники ходи запалили спомолоскипи та виголошують гасла: "Одна мова, одна нація, одна Батьківщина – це Україна!", "Пам’ятай чужинець – тут панує українець!", "ОУН-УПА – державне визнання!", а також "Бандера, Шухевич - герої народу, вони воювали за нашу свободу!".

  Учасники ходи тримають в руках прапори "Свободи", "Правого сектору" Народного руху України та Конгресу українських націоналістів.

  На початку колони молода дівчина разом зі священиком несуть портрет Степана Бандери, а за ними - розгорнутий великий червоно-чорний стяг. Хода відбувається виважено і спокійно, колону супроводжує незначна кількість представників правоохоронних органів.

  Попередній матеріал
  Чехія передала українській армії списане зимове обмундирування
  Наступний матеріал
  Керрі і Лавров по телефону обговорили ситуацію в Україні

  "Свобода" і "Правий сектор" 1 січня в Києві проведуть марш на честь Бандери

  Сьогодні - 106-та річниця з дня народження Степана Бандери

  У Києві відбувся масштабний марш пам`яті Степана Бандери [відео]

  Слов'янськом пройшла хода за єдність України