Виставка екзотичних рослин відкрилася у столичному Будинку природи

  Виставка екзотичних рослин відкрилася у столичному Будинку природи. В експозиції - близько тИсячі різновидів рослин. Серед них - квітучі кактуси, сукуленти та навіть рослини-хижаки. Крім квітів, на виставці експонували і равликів-лікарів.

  У киянина Дмитра Сугака незвичайне хобі - він вирощує екзотичних рослин-хижаків. Зізнається, облаштував вдома на балконі ледь не справжні джунглі. Нині у його колекції кілька сотень таких рослин. Найбільш популярна серед них - Венерина Мухоловка.

  Дмитро Сугак, колекціонер: "Растение называется венерина мухоловка. Живут они в США, в принципе в природе их уже почти не осталось, то есть они разводятся комнатными любителями-цветоводами. Оно может расти на любом киевском балконе, на подоконнике. Они с каждым днем все популярнее и популярнее".

  Рослина харчується комахами. Проте, каже Дмитро, серед киян знаходяться і ті, хто частує її ковбасою чи власними пальцями. Від цього рослина швидко гине.

  Решта представників флори на виставці менш кровожерливі, але не менш екзотичні. Зокрема, ця рослина живе без коріння. Живиться всією поверхнею тіла.

  Марина Гайдаржи, завідуюча лабораторією ботанічного саду ім. Фоміна: "У него нету корней, то есть это растение эпифит. Оно висит на дереве, на кустарнике и выживает за счет того, что во время дождя, во вермя влаги, которая бывает ночью за счет чешуек, которые находятся на листьях этих растений, они накапливают какое-то количество влаги и этой влагой пользуются".

  Родзинкою виставки стала незвична експозиція равликів. У квартирі киянина Олексія Косенка їх живе близько сотні. Каже, молюск - ідеальний домашній улюбленець - особливого догляду не потребує і харчами не перебирає.

  Олексій Косенко, колекціонер: "Сподобались як хатні тваринки. Не шумлять ,не смердять, тих себе ведуть, невибагливі в умовах. Ну так потихеньку, один, другий, третій вид. Зараз уже маємо до 20 видів".

  А ще равлик лікує деякі шкірні захворювання, наприклад, нейродерміт. Деякі види Олексію привезлИ з Африки, з опікового центру, де їх використовують для загоєння ран.

  Олексій Косенко, колекціонер: "Слиз ,який вони виділяють містить кілька білків, які стимулюють швидку регенерацію шкіри, і таким чином, якщо шкіра має якісь пошкодження, будь-то опіки, запалення чи там ссадини. Вона швидко відновлюється, тобто швидко загоюються рани".

  Загалом в експозиції - близько тисячі видів рослин. Лідирують квітучі кактуси та сукуленти. Деякі з них нині в природі зустрічаються вкрай рідко. Виставка триватиме до 7 жовтня.

  Євгенія Подобна, Валерій Савицький, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Новий сезон стартував сьогодні у Національному цирку України
  Наступний матеріал
  В Австралії спалахнули потужні лісові пожежі
  Теги: