Миколаївський морський торговельний порт

Високі портові збори знижують конкурентоспроможність українського експорту – голова Ради підприємців

  Експерт відзначив, що порівняно з європейськими портами українські ставки зборів набагато вищі

  Високі портові збори в українських морських портах негативно впливають на конкурентоспроможність вітчизняного експорту. Таку думку висловив голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів Леонід Козаченко, передає бізнес-портал UAprom.

  "Збори дуже істотно впливають на вартість логістики. В Україні вона дуже висока. Відповідно, українські товари, що поставляються на експорт, втрачають свою конкурентоспроможність через вартість логістичних послуг", – зазначив він.

  При цьому експерт зауважив, що порівняно з європейськими портами українські ставки зборів набагато вищі.

  "Потрібно вивчити аналогічний підхід в інших країнах. Наприклад, в Євросоюзі, у США. Якщо там портові збори нижчі за наші, то потрібно з'ясувати, чому ми робимо гірше нашим експортерам", – наголосив Козаченко.

  Голова Ради підприємців також нагадав, що промисловці вже звернулися до Президента України Петра Порошенка, голови ВРУ Андрія Парубія і прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням про зниження ставок портових зборів ще на 54%.

  "Цю пропозицію підтримали практично всі профільні асоціації. Всі, хто має інтерес до розвитку логістики в Україні. Це консолідована позиція всіх промисловців. Її потрібно враховувати", – констатував експерт.

  Попередній матеріал
  Дуда відмовився від поїздки до Росії на чемпіонат світу з футболу
  Наступний матеріал
  Командувач Об'єднаних сил заявив, що підготує ЗСУ "до повного звільнення окупованих територій"
  Теги: