Depositphotos

Використання шлаків при будівництві доріг заощадить мільярди – експерт

  Крім того, збільшення обсягів використання шлаків у промисловості та будівництві дозволить вирішити проблему знищення екосистем зі шлаковідвалами

  В Україні не розвинена культура використання вторинної сировини, яка має величезний потенціал для економії коштів і збереження довкілля. Про це заявила голова громадської ради при Міністерстві екології та природних ресурсів України Світлана Берзіна, передає Obozrevatel.

  Берзіна зазначила, що використання шлакових матеріалів при виробництві тільки будівельних матеріалів і будівництві доріг дозволить заощадити бюджету щонайменше 17 млрд грн на рік. При цьому активізація переробки шлаків ще й збереже природу.

  "Використовуючи шлакові матеріали, ми економимо гроші, оскільки цей ресурс дешевший, ніж природний — пісок, гравій, граніт — які ми видобуваємо. І наша команда експертів разом із фахівцями Prozorro підрахувала щорічну економію на ремонті й будівництві доріг за бюджетними коштами — вона становить найменше 17 млрд грн", — розповіла Берзіна.

  Крім того, на думку експерта, збільшення обсягів використання шлаків при виготовленні будматеріалів і будівництві дозволить зняти проблему знищення екосистем у місцях, де є шлаковідвали.

  "Сьогодні близько 6% території України перебуває під шлаковими відвалами. Шлаки є джерелом пилу — і суттєво впливають на якість життя людей, що живуть у місцях присутності таких відвалів. Переробка шлакових відвалів допоможе вирішити проблему. З іншого боку, вона також допоможе нам економити вичерпні природні ресурси, у процесі видобутку яких порушуються екосистеми. До того ж шлакові матеріали — значно надійніші, зокрема для будівництва доріг, тунелів, метро тощо", – переконана Берзіна.

  Попередній матеріал
  У Польщі судитимуть роботодавицю, яка кинула українця помирати, але це рідкість – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Російські "гопники" в ПАРЄ: поплічник Кадирова почав погрожувати делегату від Литви
  Теги:
  Loading...