Вибори
Вибори Depositphotos

Виборці мають адекватно оцінювати передвиборчі програми кандидатів – експерти

  У програмах і гаслах нинішніх політиків ще менше конкретики, ніж раніше, а основні ставки зроблено на маніпуляціх, наголошують політичні оглядачі

  Президентські та парламентські вибори в Україні – вже не за горами. В умовах передвиборчих перегонів кандидати та партії готові вдаватися до різноманітних методів, аби сподобатися виборцю, мовиться у матеріалі 112.ua.

  "Люди в Україні вибирають емоцією і шлунком, задовольняючи свої базові потреби. З цієї причини політики, які балотуються, радо використовують методи маніпуляцій зі свідомістю людини", – вважає психолог, член Європейської професійної психотерапевтичної ліги Наталія Кухтіна.

  За її словами, особливість нинішньої ситуації в тому, що в програмах і гаслах політиків зараз ще менше конкретики, аніж раніше, а основні ставки зроблено на маніпуляціх – на кшталт, знизити ціни на газ у декілька разів, підвищити зарплати до захмарних висот, розв'язати екологічні проблеми миттєво.

  Водночас кандидати нерідко обмежуються тільки політичними заявами, а до конкретних кроків – не вдаються. Тому виборцям варто бути уважними та раціональними, не сподіватися тільки на красиві гасла, а уважно читати передвиборчі програми партій. В цьому одностайно погоджуються всі експерти.

  Політичні оглядачі також упевнені, що попри всі намагання, не всі ходи політиків стануть результативними. Наприклад, тим, хто використовує проблему екології у своїй передвиборній агітації, – далеко виїхати не вдасться.

  "Тема екології є актуальною для багатих країн, для яких питання елементарного виживання, як в Україні, не стоїть гостро. Екологія взагалі нікого не хвилює в країні, де важливими є питання "чи зможу я купити хліб і заплатити за електрику", – наголошує політтехнолог Сергій Гайдай.

  "Виборці мають адекватно оцінювати передвиборчі програми кандидатів і цілком усвідомлювати, що, по суті, це контракт. Якщо в програмі не прописано конкретних кроків із чіткими строками їхнього здійснення, то потім і запитувати нема про що. Програма – це набір трудових обов'язків кандидата. В ній повинні бути не тільки чіткі кроки, дії, параметри, а й конкретні строки, в які їх буде реалізовано. Якщо відповідного алгоритму немає, то підтримувати такого кандидата не варто", – резюмував політичний консультант Руслан Бортнік.

  Попередній матеріал
  У Чернігові через "свинячий грип" помер чоловік
  Наступний матеріал
  У ДСНС пояснили, як не травмуватися при ожеледиці
  Теги: