Впровадження лікарняної каси у Києві супроводжується скандалами

  Медична допомога чи здирання коштів? Впровадження лікарняної каси у Києві обернулося скандалом. Медики б`ють на сполох: їх примусово записують до цієї благодійної організації. У разі відмови - погрожують звільненням. Натомість, куратори лікарняної каси запевняють: долучитися до них можуть усі охочі, а медиків просять лише інформувати пацієнтів.

  У столичній профспілці медиків телефон не замовкає: там щодня отримують щонайменше двадцять скарг від лікарів, яких наполегливо "попросило" вступити до лікарняної каси їхнє керівництво.  

  Лариса Конаровська, голова профспілки медиків Києва: "Вы ж видите в названии и в действии разноречие. Вы назвали "добровольная ликарняная каса", а в то же время руководители учреждений, районов говорят вступать целыми коллективами. Это нарушение прав человека".

  Цьогоріч медиків позбавили дотацій з бюджету, на носі - нові комунальні тарифи. Кажуть, навіть 30-ти зайвих гривень для лікарняної каси у них немає. Та головне, мають професійне зауваження до благодійного проекту: це надто вузький перелік хвороб та медикаментів, які фінансуватимуться з каси.

  Лариса Конаровська, голова профспілки медиків Києва: "Не попадает онкология, не попадает туберкулез, вензаболевания и длительные хронические заболевания. Только острые и перечень медикаментов есть".

  Сподівалися на порозуміння, натомість отримали супротив. Медикам лише презентувати проект, щоби вони, своєю чергою, інформували пацієнтів, каже керівництво каси. 

  Володимир Долот, виконавчий директор благодійної організації "Муніципальна лікарняна каса" у Києві: "Перш за все ми пішли до медиків, тому що система працює в охороні здоров`я. Без розуміння, без співпраці з лікарською громадськістю реалізувати цей проект безумовно неможливо. Тому перш за все ми звернулись до лікарів, до медиків, до керівництва медказкладів з метою презентації проекту, яким чинов він буде працювати".

  Лікарняна каса працюватиме за принципом страхової медицини: щомісяця її члени мають сплачувати 30 гривень. Натомість - задарма отримають ліки та діагностику у разі хвороби.

  Валентин Парій, голова асоціації лікарняних кас України: "Я звертаюсь в сатціонар, показую посвідчення. там буде обовязково автоматизована ситема, яка дасть можливість перевірити, чи я сплатив внески, чи ні, і мені надаватиметься допомога відповідно до порад лікаря. Єсть перелік захворювань, які лікуються амбулаторно. Тоді лікар, чи сімейний, чи інший спеціаліст, випише рецент, а лікарняна каса заключатиме договори з аптеками, які знаходяться на території і відповідно до рецепту пацієнту буде видано медикаменти".

  За місяць до столичної муніципальної лікарняної каси добровільно приєдналася тисяча містян, звітує директор організації. 

  Володимир Долот, виконавчий директор благодійної організації "Муніципальна лікарняна каса" у Києві: "Індивідуалів у нас на сьогоднішній день - це люди, які почули по телевізору від мене, від людей, які зі мною працюють - це десь біля тисячі чоловік".

  А от у депутатів - інші дані.

  Олексій Давиденко, депутат Київради: "По нашей информации, тысяча человек - это общее число людей, которое в городе Киеве на сегодняшний день вступило в данную организацию. Большая часть из которых это насильно согнанные люди из районных коммунальных предприятий"

  Про лікарняні каси чули таки мало, зізнаються містяни. Поки що вступити не готові.

  Муніципальна лікарняна каса - як аналог медичного страхування - успішно працює у невеличких містах України. Зокрема, і в рідному місті голови КМДА Олександра Попова - Комсомольску, звідки він привіз цю ідею до столиці. На те, щоби прижитися у Києві, лікарняній касі дали три місяці: вже у квітні куратори проекту мають прозвітувати про її роботу на сесії Київради.

  Світлана Одаренко, Наталя Гончарова, Ян Доброносов та Ігор Пльонкін, 5 канал.

  Попередній матеріал
  5 підлеглих секретаря Київради - під слідством за земельні афери
  Наступний матеріал
  Громадські активісти вимагають розширити буферну зону Софії Київської
  Теги: