5.ua

Влада вирішила заблокувати Майдан під приводом встановлення різдвяного містечка (оновлено) [відео]

  Загони міліції прибули на столичний Майдан Незалежності, де відбувається безстрокова акція протесту на підтримку євроінтеграції України. Правоохоронці вишикувались уздовж Хрещатика і перекрили вхід в один із підземних переходів.

  Тим часом, на Майдані почали встановлювати різдвяні будиночки та монтувати металеву огорожу для новорічної ялинки. Активісти акції підозрюють, що правоохоронці мають намір їх розігнати. Водночас, у київській міліції такі припущення спростували. Кажуть: лише пильнуватимуть порядок і слідкуватимуть за тим, аби мітингувальники не заважали роботі техніки. Речник столичної міліції Ольга Білик запевнила, що правоохоронці не чіпатимуть учасників акції, якщо вони не встановлюватимуть намети. Тим часом, камера 5-го каналу вже зафіксувала перші сутички між людьми та правоохоронцями.

  В’ячеслав Солошенко, директор КП "Київблагоустрій": «Зараз ось приїхали бригади , зараз будуть знімати це все, встановлювати, заборчиками обносить, все, как положено. Різдво практично починається в 20-х числах грудня. Тому за місяць, поки це все розкладеться, поки зберемо цю ялинку, тобто ялинку збирати приблизно 2 тижні. Тобто, це все планово. Просто воно все співпало так от, от просто співпало».

  Протестувальниця: «Чому саме в цей день Свободи треба встановлювати ці малі архітектурні форми? Можна було зробити завтра, післязавтра. Ні, це постійно так робиться – і торік ялинку почали збирати, то взагалі людей не допустили на Майдан».

  Цієї миті на Майдані Незалежності розпочинається відзначення 9-ї річниці Помаранчевої революції. Саме цього дня у 2004-му розпочалися масові акції проти фальсифікації на президентських виборах. Тоді на Майдані Незалежності зібралися кількасот тисяч людей. А вже наступного року тодішній Президент Віктор Ющенко видав указ, за яким визначив 22-ге листопада, як День Свободи. У 2011-му відзначення свята на державному рівні скасував чинний Президент, Віктор Янукович.

  Попередній матеріал
  Міжнародний трибунал зобов’язав Росію звільнити судно і активістів «Грінпіс»
  Наступний матеріал
  10 тисяч киян – проти забудови на Святошині, але влада їх не чує [відео]
  Теги:
  Loading...