Алюміній
Алюміній pixabay.com

Вкладаючи в інфраструктуру, держава дасть стимул металургії і підніме темпи зростання ВВП – експерт

  Вчений нагадав, що в останні роки Україна споживає всього 20% від виробленого в країні металу

  Вкладаючи гроші в інфраструктурні проекти, українська держава може стимулювати розвиток металургійної галузі та суттєво підвищити темпи економічного зростання. Таку думку висловив директор Інституту економіки і прогнозування НАН України Валерій Геєць, виступаючи на презентації Меморандуму роботодавців України, пише "МінПром".

  Вчений нагадав, що в останні роки Україна споживає всього 20% від виробленого в країні металу.

  Він підкреслив, що проблема прискорення темпів економічного зростання є для України найбільш ключовою.

  "Уже сьогодні металофонд України, як заявляють фахівці-металурги, зношений на 90% і при темпах економічного зростання в 2-3% зрозуміло, що цей знос буде накопичуватися, і рівень комфортності життя перестане нас задовільняти", – сказав Геєць.

  У той же час директор Інституту висловив упевненість, що Україна має можливість збільшити темпи економічного зростання вдвічі. За його словами, для цього необхідно, крім інвестування в інфраструктурні проекти, орієнтуватися на більш глибоку переробку української сировини.

  Як писав раніше Мінпром, за оцінками директора ДП "Укрпромзовнішекспертиза" Володимира Власюка, щоб зупинити процес деградації інфраструктури та деіндустріалізації, Україна повинна споживати 12-15 млн тонн сталі на рік.

  "Якщо ми вийдемо на споживання даних обсягів, це стане сигналом, що Україна розвивається. Ми досягнемо такого показника, якщо у нас буде індустріальний тренд розвитку, який пов'язаний з реконструкцією інфраструктури", – заявляв він в грудні минулого року.

  Власюк з жалем констатував, що оцінка необхідних обсягів споживання на рівні 12-15 млн тонн була зроблена "Укрпромзовнішекспертиза" ще 15 років тому, але з тих пір реконструкція вкрай зношеної української інфраструктури "так і не почалася".

  Необхідно нагадати, що в 22 країнах ОЕСР працюють програми по стимулюванню внутрішнього споживання сталі, а влада Єгипту анонсували на 2018-2022 роки програму будівництва мільйона будинків для бідного населення на суму в 20 млрд дол.

  Попередній матеріал
  Через снігопад Київ скували затори: де не проїхати
  Наступний матеріал
  Убиті росіяни перед виборами в РФ не потрібні: Кремль не забирав тіла "вагнерівців" із Сирії, щоб приховати втрати
  Теги: