Війна за Біличанський ліс у розпалі

  Війна за Біличанський ліс у розпалі. Після доручення Президента зберегти природний комплекс під селищем Коцюбинське - Генпрокуратура наклала арешт на незаконно відчужені ділянки. У відомстві кажуть - селищна рада перевищила свої повноваження, коли виділила громадянам землю під будівництво. Ділянки не входили до території Коцюбинського, а належали державному лісовому фонду. Натомість влада Коцюбинського це заперечує. І вимагає від Київради забрати у столиці територію Біличанського лісу.

  На місці ось цих ялинок ще рік тому були височезні сосни. Їх вирубали, а неподалік почали зводити котеджі. Таких ділянок тотального вирубування, яке зовсім не нагадує санітарну чистку лісу, біля селища Коцюбинське - чимало. Коли кілька місяців тому в пресі цей факт набув розголосу - тінь впала на місцевого голову. Тепер той називає - іншого винуватця.

  Селищний голова смт Коцюбинське: "Ні я, ні жоден житель селища Коцюбинське не зрубав жодного дерева скільки я знаходжусь на виборній посаді. Ліс рубається і вчора і позавчора і сьогодні - Святошинським лісопарковим господарством".

  Це господарство не рубає, а чистить ліс, оскільки зелені насадження - у межах Києва. Натомість Коцюбинське поставило ультиматум столиці. Вимагають - пересунути межу Києва так, щоби 4 тисячі гектарів заповідного лісу опинилися у володіннях селища. Утім якщо це станеться, побоюються екологи, ліс пІде під забудову.

  Еколог: "Не має права на київська міська влада, ні коцюбинська селищна рада за своїм бажанням змінити цільове використання землі".

  Олександр Соколенкою представник національного еколгічного центру України: "В багатьох місцях - це ліс віковий, ділянки де дуби понад 200 років і так далі. по-друге на цій території, яку хочуть відторгнути від міста києва - знахоять 2 об`єкти природно-заповідного фонду. це заказник  місцевого значення річка любка та  памятка загально-державного значення - романівське болото".

  Ні столітніх сосен, ні двохсотлітніх дубів - каже влада Коцюбинського. Тутешній ліс  - жодного стосунку до державного лісового фонду не має.

  Селищний голова смт Коцюбинське: "Ліс навколо Коцюбинського Київської області не належить до лісового фонду держави. Це є зелені насадження. Не знаю, хто і коли їх посадив.але до лісу і до лісгоспу державного воно не відноситься".

  Тим часом Генпрокуратура визнала ліс заповідною територією. На незаконно відчужені й вирубані ділянки уже наклали арешт. А у Київраді пообіцяли створити тимчасову комісію, яка визначить - розширювати кордони  селища за рахунок  Біличанського лісу чи ні.

  Ганна Рибалка, Олена Сорокіна, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Від рекордних повеней потерпає Австралія
  Наступний матеріал
  У Рокитному відкрилось Оновлене дитяче відділення Центральної районної лікарні
  Теги: