5.ua

Війна, корупція, соціалка: експерти назвали головні теми, на яких спекулюватимуть перед виборами

  Очікувати різкого вирішення проблем виборцям не варто, адже це поки лишень обіцянки, з якими кандидати вийшли на арену політичної боротьби

  Офіційно передвиборча кампанія в Україні ще не стартувала, втім основні її тенденції вже намітилися, кажуть політичні експерти. Вони перелічують ключові теми, які вибирають для піару кандидати, повідомляє "5 канал".
   
  Серед тем, які використовують політики, – тарифи і ціна на газ.
   
  "Щойно з'явилася тема збільшення ціни на газ і того, що потрібно для відновлення співпраці з МВФ, щоб уникнути ризиків дефолту, девальвації гривні, відразу ж опозиція почала критикувати ось це вразливе місце в урядовій політиці. Вони почали вимагати зниження тарифів, скасування цього рішення", – заявив глава Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
   
  У регіонах же політичні сили заробляють бали на проблемах, які є болючими для певної громади. На південному сході це, зокрема, екологічна тематика. У Кривому Розі та Маріуполі активізувалися екопротести за участі окремих політичних сил, повідомляють журналісти.
   
  Втім, за словами Володимира Фесенка, виборцям не варто очікувати різкого вирішення проблем, навіть якщо політики вийшли з цими обіцянками на арену політичної боротьби.
   
  "Екологічні проблеми не можна вирішити швидко. Потрібні інвестиції, серйозні і технологічні, і політичні рішення. І, як правило, щонайменше кілька років буде потрібно на те, щоб почати реалізовувати екологічні програми. І тому чи обіцянки швидко вирішать цю проблему? Так, їх можна зробити, але їх неможливо швидко реалізувати" , – повідомив політолог.
   
  Проте ця тема не втрачає позицій серед популярних для спекуляцій проблем. У професійних колах навіть побутує прикмета: якщо згадали про екологію – значить скоро вибори.

  Попередній матеріал
  "Щоб не ховалася під назвою "українська": Раду проситимуть перейменувати УПЦ МП
  Наступний матеріал
  Кабмін доручив перевірити вартість доставки пенсій
  Теги: