Відбувася Перший Київський інвестиційний форум

  Перший Київський інвестиційний форум відбувся у столиці. На ньому презентували майже півтори сотні проектів вартістю понад 125 мільярдів гривень. Серед наймасштабніших будівництво четвертої гілки метрополітену, інноваційного технопарку та міжнародного ділового центру "Київ-сіті". Шість меморандумів про співпрацю підписали вже під час форуму. Куди вкладатимуть гроші інвестори - далі докладно.

  Один із головних проектів форуму - будівництво 4-ї гілки метро. 12 станцій за 5 років - без приватного капіталу не подужати, зізналися у мерії. Потенційним інвесторам презентували проект загальною вартістю понад 11 мільярдів гривень.

  Руслан Крамаренко, заступник голови КМДА: "Передбачається наявність приватного партнера, який на себе візьме фінансування даного проекту, будівництво, закупку обладнання. Місто залишає за собою формування тарифів".

  Водночас, де саме пролягатиме лінія метрополітену - по вулиці Бальзака чи Маяковського - у проекті не зазначено. Будуватимуть, де вигідніше інвесторам. Такі вже є, зізналися у мерії, однак компаній не називають. Іще одна транспортна проблема - брак паркінгів: замість необхідних трьохсот тисяч місць є лише 70. 

  Євген Водовозов, начальник ГУ транспорту та зв`язку КМДА: "Обустройство дневных парковок в современном их виде, в том виде, к которому привыкли Европе. Строительство паркингов центральной части города, которые разгрузили бы улицы. открыли лицо Киева. И третья часть - это новая идея для не только города, но и страны".

  Інша нова ідея для столиці - це створення інноваційного технопарку. Там працюватимуть фахівці з комп`ютерних та біотехнологій, у галузі енергозбереження та фармацевтики. Загалом - 35 тисяч робочих місць. На цей проект уже знайшовся інвестор, який за два роки обіцяє завершити першу чергу проекту. 

  Віктор Галасюк, віце-президент проекту "Інноваційни парк "BIONIC HILL": "По сути, он представляет собой маленький город, в котором будут представлены практически все базовые функции: это офисные центры, это исследовательский центр с университетом для повышения квалификации сотрудников. Высокотехнологичная производственная зона, где будет осуществлятся экологически чистое производство продукции. Это гостиница с большим конференц-залом, спортивная инфраструктура".

  Іще один проект - міжнародний діловий район "Київ-сіті". Його мета - перенести офісні приміщення за межі центральної частини міста. Нині є 5 потенційних ділянок: Осокорки-Північні, в районі Одеської площі, Нижньої Телички, острова Вирлиця та на Дніпровській набережній.

  Менш охоче інвестори цікавляться галуззю ЖКГ. Хоча там потреб - хоч греблю гати.

  Олександр Мазурчак, перший заступник голови КМДА: "Ми хочемо на цьому форумі показати саме що нам потрібно, для того щоб більше з`явилося бажаючих і щоб між ними була конкуренція. Такі проекти, як побудова заводу по гіпохлориду натрію замість рідкого хлору буде використовуватися, це проекти, зв`язані з реконструкцією Бортничів, ми хочемо відремонтувати і розвити нову систему бюветів, будівництво нової водозабірної станції на острові Великий".

  Вже під час форуму КМДА підписала шість меморандумів. Зокрема, про створення технопарку, будівництво центру оптової торгівлі та про реалізацію інвест-проектів між київською владою та Держагентством з інвестицій. 

  Олександр Попов, голова КМДА: "Ми підписали зараз декілька протокольних намірів щодо реалізації конкретних проектів. Це більше 20 мільярдів гривень. Буде ще наступний етап такого підпису за результами всього форуму".

  Участь у форумі взяли представники із 15-ти країн. Однак, поки що жодна іноземна компанія інвестувати у столичні проекти не зголосилася. Тим часом, у мерії  вже найближчим часом сподіваються підписати меморандуми на 50 мільярдів гривень.

  Світлана Одаренко, Олександр Зименко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Лідери країн БРІКС домовилися створити спільний банк розвитку
  Наступний матеріал
  "Київводоканал" модернізує Бортницьку станції аерації
  Теги: