Топ-10 найбільших холдингів України
Топ-10 найбільших холдингів України Бізнес Цензор

Валютною виручкою Україну в основному забезпечують металурги й аграрії – ЗМІ

  До Топ-10 найбільших холдингів України увійшли три компанії від ГМК, та п'ять – від АПК

  Основою сучасної економіки України є металургія, аграрна промисловість, енергетика і машинобудування. А основними експортними галузями, які забезпечують країну валютною виручкою, що прямо впливає на утримання курсу гривні, є металургія і агропромисловий комплекс. Це випливає з рейтингу, опублікованого у виданні "Бізнес Цензор".

  Від гірничо-металургійного комплексу до Топ-10 найбільших холдингів увійшли три компанії, агропромислового – п'ять. Від енергетики та машинобудування – по одній компанії.

  "Перше місце зайняв металургійний холдинг "Метінвест"... на третьому місці опинився гірничо-металургійний гігант "Арселор Міттал Кривий Ріг"", – йдеться у матеріалі.

  Серед аграрних компаній вказані: "Кернел" – найбільший виробник соняшникової олії у світі; та "Нібулон" – класичний приклад сировинної компанії в Україні (компанія інвестує в інфраструктуру для вивозу зернових на експорт).

  "Сукупний дохід десяти холдингів за 2017 рік становив 660 млрд грн, або 22% від номінального ВВП України. На цих підприємствах працюють сотні тисяч українців", – наголошує видання.

  І резюмує: "Ми порівнювали доходи компаній за останні 3 роки. Майже у всіх вони виросли. І причина не тільки в девальвації гривні, але і в нарощуванні обсягів виробництва компаніями, і у відновленні економіки після кризи".

  Попередній матеріал
  У Києві знову запрацював "сухий закон" у нічний час
  Наступний матеріал
  У Німеччині пожежники вчиняли підпали, оскільки хотіли щось загасити
  Теги: