В Жулянах відкрили новий термінал [відео]

  Євро-відкриття у Києві. В Жулянах відкрили новий термінал. Він оснащений сучасним обладнанням для реєстрації пасажирів та обробки багажу, контролю і безпеки. І сюди вже за три тижні з`їдуться євро гості. На відкритті побувала Наталя Новосядла.

  Хоча з нового терміналу літаки ще не злітають. Утім, серед натовпу яблуку ніде впасти. Відкриття новоспеченого - розпочинають із традиційного перерізання стрічки.

  Перші пасажири в терміналі з`являться за тиждень. До їхніх послуг окремі зали для тих, хто подорожує бізнес-класом та VIP-гостей, кімнати матері і дитини, бари та магазини. Голова КМДА запевнив дістатись сюди теж не проблема.

  Олександр Попов, голова КМДА: "У міста є сьогодні можливаість забезпечити додатковими маршрутами. Поки, що це будуть автобуси, а в майбутньому, подивимось, може навіть електролінію якусь. Бзумовно, треба маршрут, який буде їхати до центру. Але до станції метро, до швидкісного трамваю, ну це обов`язково треба довести пасажирів".  

  Старий термінал без роботи не залишать - він прийматиме внутрішні рейси, а новий - міжнародні. На сьогодні його головна роль: Єврочемпіонат. Саме тут зустрічатимуть сім`ю УЄФА.

  Борис Колесніков, міністр інфраструктури України: "Уже сьогодні УЄФА враховує, ці можливості на чартерні рейси, особливо для бізнес-джетів, він буде найбільш задіяний, я думаю, серед українських портів".

  Пропускна спроможність аеровокзалу понад півтисячі пасажирів на годину. Усе завдяки онлайн реєстрації. Але і це не межа - у майбутньому очікують близько півтори тисячі гостей.

  Денис Костаржевський, голова ради голова ради деректорів аеропорту Київ Жуляни: "А аеропорту Київ "Жуляни" передбачено 14 стійок реєстрації пасажирів у традиційний спосіб. Крім того ми передбачили сучасні нові методи реєстрації пасажирів. Це онлайн реєстрація, ну але все залежить від авіакомпаній, які можуть попоенувати або не пропонувати даний вид сервісу і ми плануємо ввести прискорений метод проходження прикордонного з допомогою електронної картки".

  Будували термінал рік. Вартість проекту 400 мільйонів гривень. На цей термінал у Жулянах чекали ще кілька десятків років тому. Уперше звести його планували до Олімпійських ігор 1980-го. Тоді навіть розпочали будівництво. Однак дуже швидко роботи припинили. Влада вирішила – такі витрати для української столиці - завеликі.

  Максим Петраков, 5 канал

   

   


  Попередній матеріал
  Піти у відставку пообіцяв лідер Сирійської Національної Ради Гальюн
  Наступний матеріал
  Захистити парк "Київ у мініатюрі" пообіцяли у мерії
  Теги: