медреформа, лікар, пацієнт

В Україні відчувається брак лікарів

  При цьому, дефіцит медиків спостерігається не в усіх регіонах України

  За офіційною статистикою Міністерства охорони здоров'я, в державних установах бракує близько 40 тисяч лікарів. Про таке повідомляє "24 канал".

  Як стало відомо, брак відчувається серед фахівців непопулярних вузьких спеціальностей: фтизіатрів, лікарів-рентгенологів, працівників екстреної медичної допомоги, патологоанатомів тощо. При цьому, однією з причин дефіциту персоналу може бути і трудова міграція.

  Також журналісти інформують: дефіцит медиків спостерігається не в усіх регіонах України. Зокрема, в західних областях кількість фахівців не тільки вузького профілю, але й лікарів первинної ланки значно перевищує кількість вакансій. Саме тому вони змушені шукати роботу за кордоном.

  Крім того, надлишок фахівців у медичних установах призводить до зниження їх кваліфікації через елементарну відсутність практики.

  "Наприклад, хірург в середньому проводить одну операцію на тиждень. Це учетверо менше, ніж його колега з ЄС. Від такого дисбалансу в сфері медицини у першу чергу страждають самі пацієнти. За статистичними даними, зараз у зоні ризику опинилися більше як 20 мільйонів українців, які потребують регулярного медичного догляду", – зазначається в матеріалі.

  Попередній матеріал
  "ДніпроАзот" планує відновити виробництво хлору
  Наступний матеріал
  Упевнені, що це росіяни: отруйники Скрипаля "засвітилися" на камері спостереження
  Теги: