В Україні різко зростуть штрафи за незаконний вилов риби

  Майже дві з половиною тисячі браконьєрських знарядь спалили природоохоронці. Їх вилучили у горе-рибалок, яких спіймали на гарячому. Цьогоріч таких порушників було майже сто тисяч, стільки ж - і заборонених знарядь для риболовлі. Вже за тиждень, згідно нової постанови Кабміну, за кожну зловлену рибину браконьєри мають відшкодувати у середньому в 17 разів більше грошей.

  Олександр Квасенчук, заступник начальника Держрибохорони у Києві: "Прибор з`єднаний із електровудочкою, із акумулятором. Кнопка стоїть, і кнопкою люди дають імпульс. Риба шокірується і піднімається в подсак. Одне із знарядь лову, яке найбільше наносить вреда".

  А ще - остроги, ятери, павуки, сітки. Лише на Київщині цьогоріч вилучили чотири з половиною тисячі незаконних знарядь для вилову риби. З рейдами на горе-рибалок та на їхні пастки полюють інспектори із нехитрою зброєю.

  Олександр Квасенчук, заступник начальника Держрибохорони у Києві: "Вот таким образом забрасуєм з лодки ми і тягнемо. От - вона цепляє, і вона вже нікуда не дінеться. Буває, що вообще вони не ставлять поплавка, нічого. Просто вона лежить у воді і її не видно. А таким образом, ми можем її із`ять".

  Цьогоріч на гарячому спіймали майже сто тисяч браконьєрів. Та вже у найближчі дні незаконне рибальство стане невигідним - чинності набере нова постанова Кабміну. Згідно з документом, відшкодування державі за кожну зловлену рибину збільшиться від 5 до 100 разів.

  Віктор Дроник, голова Державного агентства рибного господарства: "В минулому за виловлений екземпляр пєлєнгаса чи карпа був нанесений збиток і такса була 34 гривні, то тепер - 800".

  Окрім такси - тобто відшкодування за кожну  рибину - із браконьєрів стягується ще й штраф за використання незаконних знарядь для  рибальства. Ударом по гаманцю чиновники сподіваються віднадити горе-рибалок від водоймищ.

  Світлана Одаренко, Роман Гриценко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Федерер достроково пройшов до півфіналу тенісного турніру у Лондоні
  Наступний матеріал
  Київський зоопарк знову перевірятимуть
  Теги: