Екологічний податок
Екологічний податок відкриті джерела

В Україні екоподатки "розмиваються" та не доходять до цілі – ЗМІ

  Хоча суми надходжень – це мільярди гривень, проте чекати у найближчий час покращення у екології не варто

  Екологічний податок, що його сплачують підприємства в Україні для підтримки екології, найчастіше "розмивається" та використовується не за призначенням. Про це повідомляє в своєму матеріалі видання "Обозреватель".

  Як приклад журналісти розглядають екологічну ситуацію на Прикарпатті. Відповідно до даних щодо Івано-Франківської області, місцева влада витрачає гроші від еко-податку не за призначенням – це близько 100 млн грн щорічно.

  "В окремих районах області під прикриттям досить загального позначення "охорони водних ресурсів" чиновники освоїли близько 23 млн грн за останні 3 роки. Хоча місцеві екологи вважають, що роботи потрібно було проводити інші й зовсім не там", – пише видання.

  Якщо в цивілізованих країнах екологічний податок стягується з підприємств, які забруднюють середовище (найчастіше – великі підприємства, металургійні, хімічної промисловості), а отримані кошти йдуть на вирішення екологічних проблем – будівництво очисних споруд безпечну утилізацію відходів, збереження природних заповідників, флори, фауни, ландшафтні роботи тощо – то в Україні ці кошти витрачаються переважно не на прямі екологічні проекти, а на ремонт каналізацій, або інші комунальні об'єкти.

  При цьому, як відзначає видання, суми надходжень від еко-податку по країні – це мільярди гривень, проте чекати поліпшення стану екології навряд чи варто.

  "З 1 січня 2019 року ставка за викиди вуглецю виросла в 25 разів, із 0,41 грн/т до 10 грн/т. За попередньою оцінкою, сума надходжень складе приблизно 3 млрд грн. Ще 4-5 млрд грн країна отримує від зазначеного вище екологічного податку", – наводять у матеріалі, вказуючи, що дані кошти не доходять до своєї мети.

  Попередній матеріал
  Чоловічі годинники та коштовності: Тимошенко подала декларацію про доходи
  Наступний матеріал
  День та ніч виборів минули без системних порушень – ЦВК
  Теги:
  Loading...