В столиці створять обласний перинатальний центр [відео]

  Із наступного року в столиці запрацює обласний перинатальний центр - під нього відремонтують приміщення у пологовому будинку та оснастять його новітньою апаратурою.

  Тетяна Купрій з Яготина напередодні втретє стала мамою. Кожні пологи закінчувалися кесаревим розтином. Так і цього разу - вагітність та народження малюка були не з простих.

  Тетяна Купрій, мама: "Потрапила я сюди, мене направив район. В мене третій кесарів, третя дитинка. Було многоводдя, в мене стали отбирать почки і мене направили сюди. І в ту минуту, в ту секунду надали мені допомогу".

  Після пологів хлопчик перебував у спецапараті для передчасно народжених. Зараз маленький Андрійко вже проходить реабілітацію у районній лікарні.

  Тетяна Купрій, мама: "Просто-напросто вони мені дали життя, моїй дитині і мені. Я дуже благодарна".

  А ось ці малюки з`явилися на світ передчасно. Вони перебувають у спеціальному відділені. Кажуть, нині передчасні пологи не рідкість - недоношеними народжуються близько 13 відсотків діток. Торік більше десятка малюків народилися із вагою менше кілограма. Половину з них вдалося врятувати. Та, кажуть, спецапаратів для таких діток іноді не вистачає.

  Лариса Журавльова, головний лікар центру охорони здоров`я матері та дитини: "Сейчас преждевременных родов у нас до 13% и мы задыхаемся - аппаратов у нас не хватает. Поэтому часть женщин, часть детей с преждевременным родами остаются на районе. На районе та помощь, которая нужна ребенку, не окажется".

  Аби виправити ситуацію, пологовий будинок перетворять на перинатальний центр. Тоді і умови тут будуть кращими, і спецобладнання побільшає.

  Лариса Журавльова, головний лікар цетру охорони здоров`я матері та дитини: "А открытием перинатального мы сможем большую часть женщин забирать сюда, к себе. Будет улучшено оборудование в реанимации для новорожденных, в акушерской реанимации, будет больше следящей аппаратуры. Будет больше аппаратуры в операционных, новые аппараты будем получать".

  Олег Ременник, начальник ГУ охорони здоровя КОДА: "Іде мова про так звану регіоналізацію надання акушерсько-медичної допомоги і неонатальної допомоги, тобто новонародженим. Ми формуємо групи ризику у вагітних. Ці жінки мають народжувати дітей в обласному перенатальному центрі, де має бути сконцентровано всі найсучасніші європейські  технології".

  Нині ведуться підготовчі роботи - доопрацювання проекту. Розпочати будівельні роботи планують вже у жовтні та закінчити вже за 7-8 місяців. Бюджет реконструкції будинку та оновлення апаратури оцінюють у 100 мільйонів гривень. На час робіт, функції обласного пологового будинку візьмуть на себе кілька районних.

  Євгенія Подобна, Андрій Каньшин, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Молоді спеціалісти Київщини отримали премії голови КОДА
  Наступний матеріал
  КМДА організувала інтернет-сайт для скарг громадян
  Теги: