В Київ повертаються заробітчани з регіонів (репортаж)

  Київ переживає другу хвилю міграції робітників з регіонів. Заробітчани знову змушені їхати до столиці у пошуках кращого життя. Роботи вдома для них немає. Скільки в столиці працює людей невідомо. Оскільки приїжджі намагаються уникнути спілкування з правохоронцями. Тоді як міська влада вважає за доцільне реєструвати усіх заробітчан. За такою процедурою працевлаштовуються в Росії та Болгарії.

  До Києва у пошуках роботи Юрій Лебідь приїхав з Вінниці.  У столиці чоловік  вже п`ять років. На початку кризи поїхав додому. Проте там роботи так і не знайшов, тому знову повернувся. Чоловік у відчаї каже - гроші вкрай необхідні - діти студенти.

  Андрій заробітчанин з Франківщини. Чоловік розповідає думав пересидіти кризу вдома. Однак там роботи знайти взагалі неможливо. А у Києві починають відновлювати буднівництво, є нагода заробити. Чекає на працедавців біля вокзалу. Кожного ранку тут збирається понад три тисячі заробітчан.

  У Київському центрі зайнятості заявляють - зараз у столиці заробітчан більше, ніж киян. Зазвичай, шукають роботу в Києві приїжджі з сусідніх областей, а також тих, що найбільше постраждали від кризи. Головне це - Чернігівська, Житомирська та Харківська.

  Якщо раніше у приїжджих мали потребу передусім будівельні компанії, то тепер - заводи і комунальні підприємства. У  Центрі зайнятості зареєстровано близько 40 тисяч безробітних. Однак на 240 вакансій для малярів є лише 22 резюме від киян, які шукають роботу. На відміну від столичних жителів, заробітчани згодні виконувати будь-що і за невелику платню. 

  Наталка Калінка, Борис Матвєєв, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.66Мб)

  Попередній матеріал
  Невідомі спаплюжили меморіальний будинок будинок Т. Шевченка
  Наступний матеріал
  Будівництво на Л. Українки: забудовник виграв суд проти містян
  Теги:
  Loading...