В Києві вимагають заборонити куріння в громадських місцях

  Запровадити повну заборону на куріння в громадських місцях на час проведення в Києві футбольного чемпіонату Євро-2012 вимагає від столичної влади громадська організація "Київ без тютюногового диму". Її активісти пропонують депутатам Київради внести зміни до рішення про відведення в закладах харчування не менш як половину місця для некурців і заборонити цигарки в кафе і ресторанах узагалі. А от власники ресторанів проти. Вони вважають - нові правила занадто суворі не лише для курців, а й для підприємців.

  Лікарі, юристи, науковці і навіть депутати Київради. Вони зібралися, щоби рАзом поговорити про Київ без тютюнового диму. Кажуть, для курців влаштують справжню революцію.

  Тарас Шевченко, керівник проекту "Київ без тютюнового диму": "Ми вважаємо що по-перше, на час Євро-2012 трреба заборонити куріння на великих територіях великих стадіонів і на всіх приміщеннях, які входять в межах стадіонів, але насправді більше основне потірбно ввести заборону на куріння в громадських місцях. Оскільки цього вимагає рамоква конвенція про боротьбу з тютюнопалінням".

  Борці з тютюновою залежністю невдоволені - кажуть, у тих, хто мав би стежити за дотриманням прав курців і некурців, в самих  - робочі кабінети від диму не провітрюються.

  Тарас Шевченко, керівник проекту "Київ без тютюнового диму": "Людина курить на робочому місці, що заборонено законом. І в її ж обов`язки входить контроль за тим, щоб це не робили інші".

  Нововведення, що пропонують борці з курінням, вже не подобаються представникам ресторанної індустрії. В спільному листі до громадських активістів обурюються - для некурців місця виділяють навіть більше, ніж 50 відсотків. А нові обмеження лише тиснутимуть на малий та середній бізнес. Ігнорує любителів подимити в громадських місцях і міліція. Задля експерименту просимо одного з перехожих запалити цигарку біля стін мерії. З одного боку  - два міліціонери. Навпроти  - автобус з тими ж співробітниками МВС. На Олександра - жодної уваги.

  Олександр, киянин: "Вони самі стоять і курять. В переходах, да, вони реагують. А от так на вулиці - ні".

  Дивиною для киян-курців та звичайним явищем для туристів, які приїдуть на Євро-2012 в столицю, стане повна заборона куріння в кафе і ресторанах, упевнена волонтер Валерія Моісеєва. "Моніторинг таємного клієнта", як називає свої дослідження дівчина, переконав - некурці для столичних кафе - мов тягар.

  Валерія Моісеєва, волонтер: "Мене усажують на другий поверх, там вентиляція більша але я все одног відчуваю той дим. Я кажу: у вас немає іншої кімнатки, загородженої з дверима? Вони кажуть ні".

  Зі ста перевірених закладів, кажуть борці з тютюновою залежністю, 80 вісотків - порушники. Вони або взагалі не виділяють місця для некурців, або ж виділяють  - але замало. Проблеми і з табличками "Курити заборонено!". Їх знайшли лише в половині закладів.

  Ганна Рибалка, Андрій  Каньшин, "5 канал".  

  Попередній матеріал
  Столична прокуратура оскаржила заборону Київради на продаж алкоголю
  Наступний матеріал
  Почали озеленювати територію навколо НСК "Олімпійський
  Теги: