В Києві триває фестиваль мистецтва "Срібна акула"

  Пензлик, полотно, фарби та акваланг. В Українському домі стартував фестиваль мистецтва "Срібна акула". Дайвери з 30-ти країн змагаються на вміння малювати чи знімати під водою.

  Легендарний побратим Жака Іва Кусто, оператор, який понад двадцять років провів на судні "Каліпсо", знімаючи "Підводну Одіссею", Андре Лабан приїхав на фестиваль не з порожніми руками. До Києва привіз вісім картин, написаних під водою. Загалом, в арсеналі Лабана їх понад 700. Про перші спроби малювати в Середземному морі Андре тепер згадує з усмішкою.

  Андре Лабан, оператор підводного зображення, художник: "На тюбики з фарбою були наклеєні паперові етикетки, під водою вони відклеїлись. І було дуже кумедно, тому що я взагалі не знав, якими кольорами я малюю".

  Любов і ненависть - почуття земні, показує у вигляді водної стихії художниця Катерина П`ятакова. Її картини поряд із роботами метра підводного зображення, Андре Лабана. Як і відомий француз, Катерина сама не проти взяти пензля в руки під водою. Однак - без акваланга.

  Катерина П`ятакова, художниця: "Мне бы хотелось попробовать нарисовать с задержкой дыхания. То есть, в несколько нырьков".

  Міжнародний фестиваль підводного зображення вперше провели в 2001 році за ініціативи президента подібного заходу у Франції. Даніель Мерс`є став його засновником ще в 70-х. До Києва приїхав, каже, щоби дізнатися, чи є серед українських дайверів гідні конкуренти.

  Даніель Мерс`є, засновник першого Всесвітнього фестивалю підводного зображення: "Я дуже люблю підводне море! Я знаю, що у світі є люди, які такіж талановиті як і сам Кусто".

  Українським "жакам кусто" Даніель Мерсьє привіз символ дайверів - золоту ласту.

  Даніель Мерс`є, засновник першого Всесвітнього фестивалю підводного зображення: "У нас є призи у різних категоріях - це фільми, картини, малюнки. Одна з таких нагород ось у мене є - її завоювали в Україні".

  Дві години під водою в Ординській печері - найдовшій гіпсовій печері у світі - провів фотохудожник Віктор Лягушкін зі своєю командою дайверів. Занурювання, розповідає, було непростим: температура води в печері - 3 градуси за Цельсієм.

  Віктор Лягушкін, фотохудожник: "Это сложнее, чем обычная съемка в море, скажем так. Потому что это надголовная среда, здесь нельзя всплыть, всегда приходится возвращаться в ту точку, с которой ты начал, к входу в пещеру, грубо говоря".

  Організатори "Срібної акули" кажуть - мета фестивалю не лише продемострувати майстерність художників і відеооператорів, а й привернути увагу до проблем екології та зробити дайвінг більш популярним. Тим, хто вже зацікавився, але пірнати в море з камерою ще не наважився, радять повчитися у метрів підводного зображення. У Києві вони до 17 квітня.

  Ганна Рибалка, Андрій Верстюк, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Податкова інспекція прийматиме декларації про доходи під час свят
  Наступний матеріал
  Стартував 25-й тур національної футбольної Прем`єр-ліги
  Теги: