В Києві пройшла перша в Україні "Ніч літератури" [репортаж, відео]

  "Аліса в країні Чудес" на новий лад і кращі твори Франца Кафки - все в сутінках і з вуст відомих письменників. В одній із столичних книгарень влаштували "Ніч літератури". Так називаються щорічні публічні читання творів європейських авторів, які відбуваються у майже двох десятках країн світу одночасно. Київську дебютну "Ніч літератури" присвятили творам чеських авторів.

  Перша в Україні "Ніч літератури" починається ще завидна. Стартуюсь з прози. Письменниця Людмила Таран читає уривки з книги "Записки Мікеланджело" Карла Шульца.

  Доки поціновувачі чеської літератури заглиблюються в творчість Шульца, книгарня, де проводиться захід, не припиняє роботу. Ті, хто на "Ніч літератури" потрапив мимоволі - захоплення не приховують. 

  Роман, відвідувач книгарні: "Цікаво вибирати книжки. Одним вухом слухаєш, іншим вухом анотацію читаєш".

  Владислав, відвідувач книгарні: "Навіть приємно. І атмосфера, будемо говорити, креативна!"

  Креативна атмосфера і на імпровізованй сцені. Там читають чеський варіант роману Люїса Керола. Твір, що нагадує "Алісу в країні чудес", належить перу чеського письменника Вітезлава Незвала і зветься "Анничка Курдуплик і Солом`яний Губерт".

  Тетяна Савченко, письменниця, перекладачка: "... а чарівник їм і каже: якщо вже вас розірвав на шматки дикий звір - нічого не вдієш. Доведеться вам скакати поперед себе на одній ніжці і котити поперед себе свою голову. І вони стали скакати поперед себе на одній ніжці... І поки отак скакали і котили - навчилися грати у кеглі".

  Організатори "Ночі літератури" кажуть: фестиваль поки що новинка для українців. Тому у Києві тримати любителів поезії цілу ніч не ризикнули.

  Дагмар Остржанська, співорганізатор "Ночі літератури", директор Чеського центру: "Ми хотіли взагалі попробувати, чи є зацікавленість в аудиторії. я не знаю. А так, в майбутньому, ця подія проходить раз в рік, і ми думаємо, що це буде проходити дійсно вночі. Тому що в Празі це читання триває по 15 хвилин цілу ніч до ранку".

  Чеська література серед українців ще не надто популярна, пояснює письменник Олександр Ірванець.

  Олександр Ірванець, письменник: "Я обізнаний на їхній літературі, і скажу, що це цікава література. Ну, в нас, мабуть, недостатньо її популяризують, хоча кращі досягнення - Гашек, Грабал - вони в нас дійсно є в добрих українських перекладах".

  Цьогоріч Франца Кафку читали уночі  любителі літератури з Варшави, Братислави, Відня та Брюсселя. Загалом, одночасно "Ніч літератури" стартувала в 16-ох країнах Європи о 6-ій вечора, і тривала аж до ранку.

  Ганна Рибалка, Олексій Іванченков, 5 канал

  Попередній матеріал
  У КОДА організували "профорієнтаційний" конкурс КВК
  Наступний матеріал
  Жереб визначив господарів і гостей фінального матчу Кубку України
  Теги: