В Києві пазлом виклали рекордний портрет Гагаріна

  Рівно півстоліття тому людина і космос стали ближчими. Саме тоді Радянський союз вивів на орбіту перший корабель-супутник "Восток" із Юрієм Гагаріним. Ця людина увійшла в історію як перший космонавт, який побачив Землю маленькою блакитною планетою.

  Найбільший у світі пазл із зображенням Юрія Гагаріна склали активісти на Майдані Незалежності. Портрет усміхненого космонавта площею майже 25 квадратних метрів зібрали зі ста шматочків. Поруч із Гагаріним - засновник сучасної космонавтики Ціолковський, конструктор космічного ракетобудування Корольов та символи космічних мандрівок.

  Володимир Рогов, організатор акції: "В 22 обласных центрах находятся улицы, площали или проспекты имени Гагарина, с инициативой повесить на этизх улицах мемориальные доски в честь этого великого человека. Соответсвенно когда мы получим согласие метсных властей мы будем вешать доски и выкладывать этот пазл во всех городах Украины".

  Шматочок до шматочка складали Олександр та Віталій. Космічна тематика хлопців зацікавила ще у дитинстві. Щоби стати схожими на легендарного космонавта - одяглися у скафандри.

  Олександр Настюк, учасник акції: "Тяжести были такие, в костюме неудобно - облегает сильно, наклонятся трудно".

  Менше години знадобилося активістам, щоби скласти картину з 265-ти деталей. Їх виготовляли у Запоріжжі 12 днів. У Києві виклали лише зображення Гагаріна, інші складові - привезли з 4-х українських міст.

  Віталій Зорін, експерт Національного реєстру рекордів: "Уникальность этого произведения в тому что это самое большое изображение Гагарина, выполненое на пазле".

  Промовець: "Першому у світі космонавту було 27 років. І він казав таке - майбутнє принесе нам нові перемоги. Нехай кожен із нас зробить усе можливе і навіть те, що іноді нам здається неможливим".

  Учні однієї зі столичних шкіл, яка носить ім’я легендарного космонавта, проводять екскурсію у власному музеї. До 50-ої річниці польоту у космос тут відкрили стенд, присвячений Юрію Гагаріну. З майбутньою професією найменші вже визначилися.

  Микола Борисов, 9 років: "Я хотів би стати, як Юрій Гагарін, і стати першою людиною, яка полетіла в космос і подивитися на космос - який він".

  Таких як Миколка у школі багато.

  Діти: "Ми хочемо в космос".

  Ксенія Дворнікова, Микола Лебедєв, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У КОДА готують програму підтримки овочівництва
  Наступний матеріал
  Cьогодні визначаться перші учасники півфіналу Ліги чемпіонів
  Теги:
  Loading...