В Києві очікують на стрибок цін через подорожчання пального

  Дорогі дороги. Через подорожчання бензину кияни стали менше їздити. Здорожчання пального відчули на собі і кияни, які не мають автівок, адже здорожчали і продукти. На черзі - одяг і промтовари.

  Водій Микола Коновалов сидить за кермом службової автівки. Від поїздок власною довелося відмовитися через здорожчання бензину. 10 гривень за літр пального - для нього задорого. 

  Микола Коновалов, водій: "Отак мав до роботи їздить, а щас до роботи я їжджу або тролейбусом, або йду пішки, якщо час дозволяє. А так - тільки на вихідні. Якщо раніше я їздив щовихідні, то тепер - через вихідні у Черкаську область".  

  Дорога - дорога. Щоби зекономити, чоловік  їде не сам. 

  Микола Коновалов, водій: "У мене мікроавтобус, так шо приходиться брать пасажирів. Єслі береш пасажирів - получається їдеш почти безплатно".  

  "Автівка не розкіш, а засіб пересування". Тепер цей слоган відходить у минуле. Принаймні, для водїв, які, щоби зекономити, шукають собі попутників.  

  Із Троєщини на Поділ, із Борщагівки на Дарницю. За останні два тижні на тематичних сайтах в інтернеті з`явилися десятки нових об`яв. Є у водіїв й інші секрети економії/

  Олександр Бузунов, водій: "Заправляюсь на трассе. Там дешевле на 40 копеек по отношению к городу. Где-то 8-90 за 95-й премиум где-то - в Киевской области. Если выехать за черту Киева - на 20-25 копеек дешевле".

  А от підприємці довгими шляхами у пошуках дешевого бензину не кружляли. Вчинили просто - на товарах змінили цінники. Слідом за гречкою та борошном здорожчали фрукти та овочі. Продавці виправдовуються: везуть здалеку, тому й собівартість велика. Зокрема, вінницькі яблука та груші здорожчали на 2 гривні 50 т копійок.

  Продавець: "Яблука - 15 гривень, були 12 - на три, 2,50. Треба відбити місце, відбити бензин. Це гривень 200". 

  Більше грошей на дорогу витрачає й прадавчиня Валентина Ніколаєнко, яка возить молочне з Чернігівщини. Та поки що сир продає як і раніше - по 30 гривень за кілограм.

  Валентина Ніколаєнко, продавець: "Раніше йшло на бензин 50-60 гривень, тепер 100, 110, 120 - на яку машину сядеш. Як сідаєш, то шофер і каже - стільки-то до Києва. Еслі б можна було б кіньми - я б кіньми приїхала, а так мусиш їхати машиною і платить. А в руках не дотащиш".

  Першу хвилю здорожчання відчули на собі й крамниці промислових товарів, одягу та галантерії. Друга, кажуть, буде тоді, коли через нові комунальні тарифи зросте оренда приміщень.   

  Катерина Віценко, продавець: "От чоловічі - уже новий приход, і різниця 50-40-70 гривень, якісь сложніші варіанти - то вже дорожче".  

  Готуються змінити цінники також фастфуди та кав`ярні. Однак поки що вартість меню лишається без змін. Власники закладів, як і таксисти, побоюються, що через чергове здорожчання можуть лишитися половини клієнтів.

  Світлана Одаренко, Сергій Клименко та Роман Гриценко. 5 канал.

  Попередній матеріал
  Постраждалим від вибуху на Рогозівській пообіцяли компенсації
  Наступний матеріал
  Першим трьом столичним підприємствам автоматично відшкодують ПДВ
  Теги:
  Loading...