В КОДА обіцяють ввести єдині тарифи на ЖКП до опалювального сезону

  Єдиний тариф на комунальні послуги у Київській області з`явиться лише за кілька місяців. Про це повідомив губернатор Анатолій Присяжнюк. За його словами, зараз у Кабміні та Київській облдержадміністрації працюють спеціальні комісії. Перед початком опалювального сезону вони і назвуть нові розцінки на комуналку.

  Раїса Віталіївна за свою трикімнатну квартиру в Білій Церкві платить більше п`ятисот гривень, і це лише половина вартості всього помешкання. Решту пенсіонеріці, як ветерану війни, сплачує держава.

  Раїса Омеляненко, мешканка м. Біла Церква: "Вода 6.63 стоит. Конечно, дорогая вода..."

  Незадоволена пенсіонерка й роботою ЖЕКу. Точніше - її відсутністю. Вхідні двері в під`їзд мешканці поставили власним коштом, бо комунальники відмовилися це роботи. Не реагували й на численні прохання відремонтувати стіни в під`їзді.

  Раїса Омеляненко, мешканка м. Біла Церква: "Подошла ему и говорю... А он мне - у нас еще подъезды есть еще в сто раз хуже ваших".

  У головному управлінні житлово-комунального господарства області кажуть - мешканці Білої Церкви сплачують за комуналку чи не найбільше на Київщині. Абсолютний лідер місто й за цінами на воду - 6 гривень 60 копійок. Тож, услід за ініціативою Президента підрахувати середній тариф для всієї країни, вирішили навести лад і на Київщині.

  Галина Кулінич, начальник ГУ ЖКГ КОДА: "З метою мінімізації витрат на обслуговування житла органи місцевої влади приймають такий тариф, який включає виключно 2-3 складові".

  У профільному управлінні запевняють - після такої "рівнялівки" білоцерківці можуть сподіватися на менші суми у квитанціях. Натомість, у білоцерківському водоканалі не такі оптимістичні і кажуть - це шлях до занепаду комунальних підприємств. За їхніми підрахунками, й без того найвищий тариф на воду у Білій Церкві треба підняти до десяти гривень.

  Арсен Ісаакян, перший заступник директор КП "Білоцерківський водоканал": "В тарифе сегодня - 31 % электроэнергии, и 47% зарплата и начисление. Денег на капитальный ремонт водоканала уже нет". 

  У обладміністрації, натомість, будуть економити на людських ресурсах. Обіцяють скоротити кількість ЖЕКів, об`єднавши їх у дві-три великі структури.

  Анатолій Присяжнюк, голова Київської облдержадміністрації: "Якщо взяти в Богуславі - господарство будувалося ще в 80-ті роки і було розраховане на більшу кількість людей, на обслуговування 30-ти тисяч, а сьогодні користується 2,5-3 тис. Затратна частина - на електроносії - тариф збільшується". 

  Скільки саме платитимуть за комуналку на Київщині за новими тарифами - стане відомо перед початком опалювального сезону, кажуть чиновники. Контролювати дотримання єдиної вартості буде спеціальний орган. Над його створенням уже працють у Кабміні.

  Ганна Рибалка, Олексій Іванченков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Кубку Стенлі "Бостон Брюїнз" перемогли "Ванкувер Кенакс" - 4:0
  Наступний матеріал
  У Києві несподівано закрили автостанцію "Видубичі"
  Теги: