засідання 5.ua

В Києві розпочалося громадське обговорення щодо перейменування вулиць Леніна та Артема

  Відповідно до доручення Київського міського голови Віталія Кличка та рішення комісії з питань найменувань, з 26 грудня поточного року стартувало електронне обговорення та збір пропозицій від громадськості стосовно 4-х проектів рішень Київської міської ради про перейменування вулиць у Дарницькому, Деснянському, Солом’янському та Шевченківському районах міста Києва.

  Відповідну інформацію оприлюднила прес-служба КМДА.

  Зокрема, пропонується перейменувати вулицю Леніна у мікрорайоні Бортничі на вулицю Млинівську (від назви річки, що протікає Бортничами), вулицю Леніна у селищі Троєщина – на вулицю Копильщанську (від історичної назви центральної частини селища), вулицю Леніна у мікрорайоні Жуляни – на честь видатного сина грузинського народу та щирого друга України Кахи Бендукідзе.

  Крім того, на громадське обговорення виноситься перейменування вулиці Артема на вулицю Січових Стрільців. Як зазначає знаний києвознавець Михайло Кальницький, Київська міська рада намагалася перейменувати вулицю Артема на честь Січових Стрільців ще у 1997 році, але процес перейменування не був завершений. І якщо перейменування вулиць Червоноармійської та Горького Київська міська рада підтвердила на своєму засідання 13 листопада 2014 року, то, зважаючи на значний суспільно-політичний резонанс стосовно перейменування вулиці Артема, члени Комісії з питань найменувань рекомендували ухвалювати таке рішення тільки після громадського обговорення.

  Триватиме громадське обговорення два місяці, до 26 лютого 2015 року.

  Після завершення обговорення, усі отримані пропозиції та зауваження будуть передані до Київської міської ради для ухвалення відповідного рішення.

  Попередній матеріал
  Визначено переможців фіналу ІІ Всеукраїнського конкурсу есе "Я – європеєць"
  Наступний матеріал
  СБУ назвала поіменно всіх звільнених сьогодні з російського полону
  Loading...