В Ірпені під загрозою забудови опинилася братська могила

  Будівництво на кістках. В Ірпені під загрозою забудови опинилася братська могила і пам’ятник Невідомому солдату. Парк, де вони розташовані, місцева влада - продала. Містяни б’ють на сполох. Адже це місце масового поховання солдат, які загинули у роки Великої Вітчизняної війни.

  Ось з такими гаслами мешканці Ірпеня біля могили "Невідомого солдата" на вулиці Героїв збираються не вперше. Все задля порятунку парку, який місцева влада продала у приватні руки. 

  Житель Ірпеня: "Лес этот - это братская могила. потому что єто одно из самых жесточайших мест во время войны, где происходили серйозные бои. Здесь все в крови. И теперь они на костях на крови хотят построить дома".

  Історичний парк - згадка про криваві бої 1943 року. Тут перепоховані понад 50 солдатів. Скільки їх ще полягло у цьому лісі -  достовірно ніхто не знає. Уже багато років місцеві мешканці самі дбають про пам’ятник і братську могилу. Проте нещодавно дізналися: доглядали чужий парк. Адже у землі уже є власники.

  Житель Ірпіня: "Приежджает хозяйка и говорит: вы на частной собствености находитесь. Освободитесь мою територию, я сейчас Омон вызову. Вас сейчас палками здесь розгонят".

  У власників земельних ділянок є всі відповідні документи. Депутати міськради віддали у приватні руки майже гектар парку. Проте - коли голосували за передачу землі під забудову - не знають навіть депутати міськради.

  Житель Ірпіня: "Здесь явный подлог документов и явное незаконное выделение земли. На самом деле это игры власти. Тоесть депутаты на сесии голосовали за одно решение, а по факту получилося совершенно другое".

  У мерії рішення сесії про продаж парку називають помилкою. Найближчим часом це питання розглянуть на позачерговій сесії. Доти - на місці парку будувати заборонено.

  Микола Головкевич, перший заступник Ірпінського міського голови: "Вчора я власнику сказав, що поки ви не будете мати документа дозволу на будівництво ви не маєте права цього робити. Вона мала до мене прийти. вона не прийшла".

  Проте обіцянкам влади місцеві мешканці не вірять. Переконують: боронитимуть парк до останнього. По допомогу звернулися до президента, а у парку встановили намети і цілодобове чергування.

  Наталя Гончарова, Андрій Каньшин, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  У Греції вже понад тиждень таксисти продовжують блокувати автодороги
  Наступний матеріал
  У ботсаду ім. Гришка хочуть повернути у свої межі Видубицьке озеро
  Теги: