5.ua

Урочистості у Києві пройшли під посиленою охороною і майже без пригод

  Без сутичок та провокацій минули урочистості із нагоди перемоги над нацизмом. Зранку у парку Слави поклали квіти перші особи держави. Тим часом, біля метро "Арсенальна" збиралося чимало киян, які прийшли вшанувати пам'ять загиблих родичів. Громадський же порядок у середмісті кілька тисяч міліціянтів та кілька сотень представників Самооборони.


  Зранку біля метро "Арсенальна" збираються люди. В одних у руках - портрети родичів, учасників бойових дій у 1941-45 роках. У інших – "георгіївські стрічки". Трапляються й портрети комуністичних вождів на грудях.

  Дехто підтримав нову традицію – маківку замість радянських чи російських символів.

  За порядком стежать з півсотні міліціонерів. Самоборона – через кожні 5 метрів, від "Арсенальної" до парку Слави. Кажуть, стережуть від провокацій. Та словесні баталії все ж спалахують.

  Від "Арсенальної" до площі Слави колоною рушають прихильники Партії регіонів. За ними – з плакатами "Стоп фашизму!" – напівзабута уже Прогресивна соціалістична партія.

  Один чоловік у червоній футболці, який назвав себе "комуністом з великої букви", здіймає галас при покладанні квітів у парку Слави. Провокатора відводять в бік кілька міліціонерів.

  Тим часом, самооборонцівці за кількасот метрів з парком зупиняють автівку зі зброєю.

  Ще одне авто зі зброєю виявили біля Києво-Печерської Лаври. А в Дніпровському районі столиці під автомобіль невідомі підклали легкозаймисту речовину. Правохоронці нині з'ясовують, хто і з якою метою це зробив. Пізніше Самооборона затримала також автобус із двома десятками спортивних молодиків, які відмовилися говорити, кого їдуть охороняти. Їх, а також водія зі зброєю – повезли до райвідділу міліції.

  Ганна Рибалка, Віктор Сніжко, 5 канал.
  Попередній матеріал
  ЗМІ: терористи роззброїли підрозділ Внутрішніх військ у Донецьку
  Наступний матеріал
  Туск: вибори 25 травня покажуть, хто із сусідів бажає Україні добра