Українським заробітчанам непросто адаптуватися за кордоном – експерт

  За різними даними, протягом 25 років на заробітки виїхали від 7 до 10 мільйонів українців, та пристосуватися вдалося не всім

  Українцям важко адаптуватися за кордоном. Особливо тим, хто не має там рідних чи друзів. Про це розповіла психолог Наталія Кухтіна, передає "24 канал".  

  "Окрім завищених очікувань, найчастіше в наших заробітчан виникають проблеми через мовний бар’єр, відчуття меншовартості та дискримінацію за національною ознакою", – коментує експерт.

  Зважаючи на це, Наталя Кухтіна радить заробітчанам спершу зважити: чи варто їм залишати своїх дітей, родину та близьких; чи отримають вони бажане; чи зможуть адаптуватися за кордоном і чи не потраплять на гачок шахраїв.

  За різними даними, протягом 25 років на заробітки з України виїхали від 7 до 10 мільйонів українців, та пристосуватися вдалося не всім. Найчастіше проблеми виникали через місцевий менталітет, інше мислення та ставлення до іноземців.

  Утім, економіст Олександр Савченко зазначає: "Україна щороку через трудову міграцію втрачає по 10 мільярдів доларів".

  Так, нині в Україні відчувається брак спеціалістів у телекомунікаційному та банківському секторах – до 80%; сфері електроніки та атомної енергетики – до 90%. За кордон також масово виїжджають перспективні науковці, технологи, інженери. Бракує країні аграріїв та простих робітників.

  "Якщо за кордон виїжджає звичайний українець середнього віку, то втрати для держави становлять 80 тис. доларів. Якщо це молоді люди – то вдвічі більше", – каже Савченко.

  Водночас, експерти сходяться на думці, що кращою доля може бути і вдома, оскільки на чужині зробити успішну кар’єру майже нереально. А той, хто повертається в Україну, змушений починати професійне життя з початку. Крім того, нагадують фахівці, заробітчани втрачають і перспективу пенсійного забезпечення.

  "З одному боку, кошти, зароблені за кордоном, пересилають родичам для того, щоб вони більш-менш могли розв'язувати свої фінансові проблеми. Але коли це стосується самих заробітчан, то скидається на те, що на перспективу пенсійного забезпечення в цьому разі ніхто не працює", – каже політолог Володимир Воля.

  Він радить: перш ніж зважитися на виїзд за кордон у пошуках кращої долі, вивчіть тамтешні звичаї та переконайтеся в тому, що на вас там справді чекають, а поїздка виправдає себе.  

  Попередній матеріал
  Білий рояль і дев'ять велосипедів: що вказав у декларації Кличко
  Наступний матеріал
  "Світ був світліший з тобою": помер відомий український журналіст і громадський діяч
  Теги: