Заробітчани
Заробітчани відкриті джерела

Українські заробітчани часто стають жертвами торгівлі людьми, потрапляють у в'язниці – Гельсінська спілка

  Особливо гостро проблеми із захистом прав українців відчуваються в країнах Африки, Близького Сходу та Росії

  У країнах ЄС є нерідкими випадки порушення прав трудових мігрантів, а інших країнах – ситуація може бути ще гіршою. І від цього також страждають українські заробітчани. Таку думку озвучив юрист центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини адвокат Євген Чекарьов, передає 112.ua.

  "Помітних поліпшень у ситуації із захистом прав українських трудових мігрантів за кордоном за останній рік не відбулося. Особливо гостро це відчувається в країнах Африки, Близького Сходу, де велика ймовірність, як і раніше, стати жертвою торгівлі людьми, що особливо актуально щодо жінок", – заявив Чекарьов.

  А в Росії у мігрантів з України є шанси стати жертвою злочинців або каральної машини правоохоронних органів. Експерт згадав про масштабну схему, через яку тисячі українців, спокушених обіцянками хороших заробітків та вирішення житлових проблем, на багато років опинилися за ґратами російських в'язниць.

  Людям пропонували працевлаштуватися на посаду кур'єра. Насправді ж їх винаймали для розповсюдження наркотичних курильних сумішей. За таку діяльність російським кримінальним кодексом передбачено покарання від 4 до 20 років позбавлення волі. Тож українці, які повелися на схему, отримали реальні терміни.

  Як зазначає видання, багато хто і досі у в'язниці. Російські судді не беруть до уваги аргументи, що нещасних завербували, тож вони фактично стали жертвами торгівлі людьми. Гельсінська спілка з прав людини займається переведенням заґратованих у місця позбавлення волі в Україні – вже переведено близько 30 осіб. Втім, на відміну вироку вони розраховувати не можуть.

  Ймовірно, українська влада небезпідставно побоюється, що якщо українські суди почнуть скасовувати їм вироки, російська влада відмовиться передавати інших ув'язнених, які відбувають термін в РФ з аналогічними вироками. Усього за таким сценарієм постраждали близько 2 тис. осіб.

  "Останнім часом на цю схему стали потрапляти люди, які проживають на непідконтрольних територіях у східній Україні. Туди, судячи з усього, перебралися вербувальники, які діяли до цього на підконтрольній території", – розповів Чекарьов.

  Попередній матеріал
  "Не хоче розлучатися і плаче, коли йдеш": особливе кошеня шукає захисту та нову сім'ю
  Наступний матеріал
  Хто й де сидітиме в новій Раді: з’явилася схема розсадки нардепів у сесійній залі
  Теги:
  Loading...