Українські рушники з усієї країни зібрали у столиці

  Українські рушники з усієї країни зібрали у столиці. Сьогодні розпочалась мистецька акція "Гімн рушникові". До Києва привезли більше сотні вишитих полотен. Були серед них і рекордсмени. Сьогодні киянам презентували семиметровий "оберіг української столиці" та вишиту карту, яка зареєстрована у Книзі рекордів України.

  Шестирічний Маркіян для присутніх гостей проводить майстер-клас із вишивки. Каже, здібності до ремесла перейняв від бабусі та матері. Хлопчик пишається - сьогодні голку в руки взяв уперше і одразу йому все вдалося.

  Маркіян Копелець: "Мне раньше было скушно, а теперь я научился. Пока не знал, как шить, а теперь знаю".

  А от вишивальниці, які сьогодні представили свої творіння, руку набивали роками. Пані Антоніна гаптує уже протягом 17-ти років. Розповідає - використовує вишивання як заспокійливе.

  Антоніна Банул, вишивальниця: "Піднялась ночью і сідаю вишивать. А буває так, що й не лягаю - вишиваю, вишиваю. Потому що воно, картинка одне, а коли довишиваєш, то воно все живе".

  Великих колекцій майстрині не мають - усі свої роботи роздаровують. А те, що затрималося удома, вишивальниці з усієї країни привезли до Києва. Тут зібрали більше сотні рушників - сучасних та минулого століття. Та до голки майстрині беруться і на святі - вишивають мапу України.

  Антоніна Банул, вишивальниця: "Значить, Житомирська-  я родилась в Житомирськый області. А так, як в Києві прожила із дитинства, то я люблю Київ, Київську область. Діти в мене тут, внуки, все тут".

  Це полотно-рекордсмен зареєстроване у книзі рекордів України, як найбільша карта, виконана вишивкою. Свій стібок на ній залишили уже сотні українців.

  Тетяна Протчева, майстер ручної вишивки: "На карті України кожна область, яка позначена своїм орнаментом маємо можливість зробити стібочки, долучитись до цього проекту. Ми творимо разом історію".

  Презентували киянам й іншого рекордсмена - семиметрового "оберега української столиці". Це рушник, який протягом двох років вишивали більше сотні майстринь Києва. Відвідати виставку можна буде і завтра. Також для всіх охочих рукодільниці проведуть майстер-клас із різних технік вишивки.

  Ольга Сас-Тарасова, Сергій Клименко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Київщина отримала 12 з половиною мільйонів гривень на модернізацію соціальних служб
  Наступний матеріал
  Німби навколо небесних дерев з`явилися у Києво-Печерській Лаврі
  Теги: