відкриті джерела

Вітчизняні фармацевти отримали найвищу Державну відзнаку у галузі науки за створення трьох лікарських засобів

20 листопада у НАН України вручали Державну премію у галузі науки і техніки. Це найвища відзнака досягнень учених

Цього року вперше такою нагородою премійовано фармацевтів – працівників вітчизняного підприємства "Інтерхім". Разом зі вченими фізико-хімічного інституту ім. О.В.Богатського НАН України вони розробили, а потім впровадили у виробництво оригінальні лікарські засоби нейротропної й імунотропної дії. Всього завдяки роботі колективу науковців українцям стали доступні три унікальні лікарські засоби."Такий процес у світі – це грандіозне досягнення, це величезні гроші, це величезні зусилля. Світові фармацевтичні компанії, щоб вивести нову молекулу на ринок (новий лікарський препарат), витрачають на це від 3 до 6 мільярдів доларів. У нашій країні неможливо знайти такі гроші. І тим не менше, не завдяки а всупереч – це сталося! І в даному випадку мова йде про три наших препарати – противірусний "Аміксин", заспокійливий "Гідазепам" і препарат "Лівану", який є унікальним і дуже вдалим снодійним препаратом", – зазначив Анатолій Редер, генеральний директор ТДВ "Інтерхім".

відкриті джерела

"Це перша нагорода фармацевтам і хімікам, що створюють лікарські засоби. Ми справді перші, які дійсно розробили новітні технології, новітні лікарські засоби, яких не існувало до цього. Тобто, ми довели, що Україна не є державою генеричних препаратів, а Україна є державою інноваційних препаратів", – підкреслив лауреат премії, доктор біологічних наук Микола Головенко.

відкриті джерела

Наукові дослідження – один з головних пріоритетів "Інтерхіму". Підприємство постійно розвиває дослідницьку базу і накопичує власний науковий потенціал. Усі дослідження проводяться на базі власних лабораторій, в обладнання яких лише за останні кілька років вкладено більше як 10 мільйонів євро.

Зараз у планах вчених розробка ще одного оригінального препарату.

Попередній матеріал
Найкращі та найгірші мультфільми студії Disney – хто потрапив до рейтингу
Наступний матеріал
На Донбас пригнали новий "путінський гумконвой"– ДПСУ
Теги:
Loading...