Україна святкує 18 річницю незалежності

  18 річницю відзначає незалежна Україна. Урочистості розпочалися з молитви за Україну у Софіївському соборі. Там представники 8 церков разом просили у Бога мира і процвітання для України. Головні святкування відбулися у столиці на Майдані Незалежності. Там пройшов урочистий військовий парад. Із літаками, але без танків. Техніку виставили на показ окремо. Не минулося і без курйозів. Через довгу промову Президента військові літаки прилетіли не за сценарієм.

  Роман Сухан, 5 канал: "Свій 18-й День народження Україна вперше відзначає впід великим державним гербом. Щоправда його ще досі не затвердила Верховна Рада. А от чим найбільше запамятається повноліття України - це грандіозним авіошоу. В небо над Хрещатиком піднялися 35 літаків".

  На військовому параді все з точністю до хвилини. Щойно починає бити головний столичний годинник - Президент займає місце на трибуні. Вздовж Хрещатика вишикувалися більш як 35 тисяч військових.

  Вітальна промова Президента із екскурсом в недалеку історію. Віктор Ющенко у всіх теперішніх негараздах країни звинувачує радянський режим. Каже - за 18 років незалежності Україна так і не позбулася наслідків тоталітаризму. Нині ж зарадити може хіба що нова Конституція.

  Президент говорить на 9 хвилин довше ніж планувалося. Відтак машини, які вилетіли зі своїх аеродромів заздалегідь, з`являються над Хрещатиком ще до того, як завершилося крокування військових.

  Глядачі так захопилися спогляданням гелікоптерів, винищувачів і найбільшого у світі транспортного літака "Мрія", що й не помітили збою у сценарії.

  Військова техніка на параді так і не проїхала. Танки, системи залпового вогню, зенітно-ракетні установки виставили вздовж Хрещатика. Військові кажуть - щоб усі могли детальніше їх вивчити. Хоча не приховують - стаціонарний показ коштує значно дешевше ніж демонстрація техніки в дії.

  Навіть після урочистостей на Майдані не проштовхнутись. Святкування Дня Незалежності продовжили народними гуляннями. Для забезпечення спокою залучили міліціонерів - їх у центрі Києва зібрали більше, аніж військових на параді.

  Роман Сухан, Максим та Ілля Шинкаренки, 5 канал

  Попередній матеріал
  Фіделя Кастро показали по ТБ
  Наступний матеріал
  Швеція не вибачатиметься перед Ізраїлем за статтю журналіста
  Теги:
  Loading...