Перероблення шлаків
Перероблення шлаків gmk.center

Україна неефективно використовує свої промислові відходи – експерт

  Україна переробляє приблизно 45% металургійних шлаків, тоді як у ЄС цей показник перевищує 90%

  Рівень утилізації відходів металургійних комбінатів і ТЕС в Україні у порівнянні з Європою залишається низьким. Україна переробляє приблизно 45% металургійних шлаків, тоді як у ЄС цей показник перевищує 90%.

  Решта промислових відходів у галузі (55%) просто накопичується у відвалах. Ситуація з ТЕС ще гірша: в Україні утилізується лише 7,7% відходів, тоді як в Європі – 43%.

  Про це заявив Вадим Хорошко, керівник напряму металургійних шлаків компанії Recycling Solutions, під час круглого столу "Техногенні відходи. Як збільшити використання промислових шлаків в Україні".

  В Україні у відвалах накопичилося понад 160 млн т відходів меткомбінатів і понад 250 млн т відходів ТЕС. Ба більше, металурги щорічно виробляють до 10-11 млн т нових шлаків, а ТЕС – до 6-7 млн ​​т.

  Водночас щорічна утилізація не перевищує 4 млн т і 0,5-0,7 млн ​​т на рік відповідно.

  Як зазначив Вадим Хорошко, рівень утилізації золошлакових матеріалів і металургійних шлаків у виробництві будматеріалів (цемент, бетон, сухі суміші, шлакоблоки тощо) В Україні становить 96% і 42%, тоді як в ЄС – 82% і 51% відповідно.

  Сектор дорожнього будівництва (покриття, основа, узбіччя доріг) в Україні використовує попелошлакові матеріали і металургійні шлаки – 4% і 20%, а в ЄС – 16% і 30% відповідно.

  Золошлакові матеріали можна також використовувати в ливарному виробництві та в сумішах для розливання сталі. Металургійні шлаки годяться для виробництва мінеральних добрив, мінеральної вати і для гідравлічного інжинірингу.

  За словами Вадима Хорошка, щоб збільшити обсяг утилізації відходів і розширити сферу їх застосування, необхідно переглянути ДСТУ – додати специфікації з побічних продуктів, створити систему їх сертифікації та стандартизації, підтримати програми утилізації вторинних ресурсів тощо.

  Хоча обсяги перероблення металургійних шлаків в Україні останнім часом збільшуються, потенційні масштаби утилізації становлять щонайменше 10 млн т.

  Це означає, що техногенні відходи як ресурс поки що недооцінені.

  З іншого боку, інтерес переробників очевидний: шлаки дають змогу виробникам сухих будівельних сумішей, цементу, дорожніх покриттів знижувати собівартість продукції і підвищувати її якість.

  Детальніше про ефективність перероблення відходів металургійного виробництва – в інфографіці GMK Center.

  Попередній матеріал
  Волонтери про обстріли після розведення сил: "Навіть не плекаємо надії"
  Наступний матеріал
  Обстріл окупантами санітарного авто: від поранень померла військова медик
  Теги:
  Loading...