5.ua

У театрі оперети стартував 79-й сезон [відео]

  Усі квитки на гала-концерт розкупили ще за місяць до урочистої події. Цього 79-го театрального сезону майстри оперети покажуть не лише уподобані глядачами вистави, а й новинки.

  Серед прем'єр – оперета "Мадемуазель Нітуш", відомого французького композитора Флорімона Ерве. На столичній сцені вона звучатиме вперше за останні 130 років. Також однією зі сміливих ідей художнього керівника театру, Богдана Струтинського, є постановка мюзиклу "У джазі тільки дівчата". Усі секрети цієї вистави театральний режисер розкривати не поспішає, але запевняє, що у мюзиклі звучатимуть хіти із однойменного фільму кінця п'ятдесятих років.

  Богдан Струтинський, художній керівник театру: «Ми стараємося, коли робимо проект, щоби він був дуже актуальним і сучасним. Навіть коли грається класика, щоби людина відчула ті тексти, що мов би вони сьогодні написані або з телевізору зняті».

  Дивуватимуть вибагливу столичну публіку й новими балетними па. Так, уперше в опереті покажуть "Кармен сюїту" Щедріна на музику Бізе, але вже за авторської трактовки головного балетмейстера оперети Вадима Прокопенка.

  Вадим Прокопенко, головний балетмейстер оперети: «Розширений в нас буде варіант по музиці, яка буде вставлена саме музика Бізе, яка використовується саме в опері "Кармен". Використовую багато моментів фламенківського стилю, іспанського, неокласики і контемпу».

  Зміни не оминули і вже уподобаних глядачами вистав. Так, молодий баритон Євген Прудник, відомий за роллю Фреда Грекема у тогорічному мюзиклі "Цілуй мене Кет" нині приміряє образ Фантома з "Привиду опери".

  Євген Прудник, артист оперети: «Я роль Фантома еще не играл. Был прогон. Сложно все было вспомнить досконально, все до мелочей. Вышел на сцену – все вспомнил, хотя до этого думал, что все упущу».

  Вживатися у роль, запевняють майстри сцени, допомагають саме глядачі. Адже їх захоплені очі – це найбільший стимул для артиста.

  Галина Грегорчак, солістка національного театру оперети: «Оплески глядачів, віддача. Скільки ти віддаєш тепла глядачам, то ти в сто раз більше отримуєш взамін. То це є допінг наш».

  Глядач: «Я каждый – не пропускаю ни одного гала-концерта. Я знаю, что всегда это празник».

  Глядач: «Я ожидаю какой-то сюрприз, потому что любой поход в театр – это всегда празник».

  Таке театральне свято проходить уже в 79-й раз. Останні десять років театром заправляє художній керівник Богдан Струтинський. Тому постійні глядачі вже знають – почуття свята триватиме аж до самого закриття театрального сезону – 30-го червня.

  Анна Грішина, Олексій Іванченков, 5 канал.

   

  Попередній матеріал
  У Броварах відзначили річниці заснування і визволення міста
  Наступний матеріал
  Завтра «Шахтар» зіграє з «Реал Сосьєдадом»