5.ua

У столиці вже відкрилось більше 150 точок продажу ялинок [відео]

  Тендітні, гіллясті, пухнасті і не дуже – тут зелених красунь аж три сотні. До столиці вони приїхали з Чернігівщини. Кожна зростала у місцевому лісництві, про що свідчить тавро на зрубі та ідентифікаційний номер на чипі. Вони для ялинки – своєрідне свідоцтво про народження, а для її продавця – дозвіл на торгівлю.

  Юрій, продавець ялинок: «С питомника. Все прочиповано. Все имеет свое клеймо, зарегистрированное в Черниговском лесхозе. Вот, пожалуйста, к Новому году, к людям».

  Коштує головна новорічна героїня від ста гривень. Простояти може аж до лютого. Головне – створити для неї комфортні умови.

  Юрій, продавець ялинок: «Ставить елочку нужно в песок. Желательно в песок, грунт и поливать водичкой, с сахарком, т.е. подкармливать ее».

  Таких точок продажу зеленої у Києві – більше 150-ти. Для кожної – одна умова: щоб ялинка не була жертвою браконьєрської пилки. Адже збагатитися на дереві шукачів легкої наживи – чимало. На одному зі столичних ринків нелегальних красунь знайшлося з три десятки. Ані чіпу, ані тавра – схоже на браконьєрських рук діло.

  Прямуємо до адміністрації ринку. Там про нелегальну точку продажу – чують уперше. Після зустрічі зі знімальною групою 5 каналу, охорона йде інспектувати недбалих комерсантів.   

  Дізнаємося – ялинки на ринок привезли вночі, документів – жодних. Тож, на черзі у продавців – рандеву з правоохоронцями. У разі, якщо дерева вирубані нелегально – горе-комерсантам доведеться викласти зі свого гаманця по 120 гривень за кожну ялинку.

  Альтернатива натуральної – штучна ялинка. Така зелена красуня коштує від шістдесяти п'яти гривень. А радувати око свого господаря буде кілька десятків років. Обрати можна будь-якого розміру та пухнастості. Ані чіпів, ані тавра для неї не потрібно.

  Анна Грішина, Олексій Тищенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Медики Майдану надали допомогу уже 7-ми сотням активістів
  Наступний матеріал
  На відміну від КМДА, обладміністрація встановила свою ялинку
  Теги:
  Loading...