У столиці відзначили день святого Валентина

  Нове місце для побачень з`явилося у центрі Києва. До Дня Валентина на Майдані Незалежності встановили пам`ятку у вигляді серця. Тішитиме перехожих монумент майже до кінця місяця.

  Залізне серце - 5-ти метрова інсталяція у вигляді двох дубів, де більший символізує чоловіка, а менший жінку - тішитиме усіх закоханих на Майдані. Фігура, за задумом організаторів, має стати місцем для побачень. Утім, незабаром "Серце" переїде.

  Ігор Добруцький, автор ідеї: "На цьому місці буде тиждень, а потім через тижденб його перенеуть в любий парк, але саме це буде в сквері ппейзажної алеї".

  Головний годинник столиці нагадував перехожим про свято Валентина та показував 13-ть градусів морозу. Проте киян та гостей міста холоди не налякали - до нової скульптури прийшли святкувати.

  Перехожі: "Кохання, так і попрошу в нього, щоб було кохання, хлопця".

  Перехожі: "Чекаєм цього свята, щоб зробити одне одному подарунки".

  Перехожі: "Просто в день влюбленных как-бы подарить теплоту, именно в этот день".

  Ціни на квіти 14-го лютого підскочили. Продавці коментувати не охочі. За троянду правлять від 12-ти до 40-ка гривень. Чоловіки ж грошей не шкодують.

  Перехожий: "Купив цей красивий букет для своєї дружини. Ну сто гривень. Для нас з коханою дружиною цей празник такий сімейний, дуже теплий".

  Спомин про Святого Валентина має католицька церква 14-го лютого. Він жив у ІІІ-му столітті та став мучеником за віру. Валентин, перебуваючи у в’язниці, обвінчав її керівника з дружиною та навернув до християнства усю родину. Утім нині свято втрачає своє глибинне значення.

  Єпископ Cтаніслав Широкорадюк, єпископ римо-католицької церкви Києво-Житомирської дієцезії: "Нажаль, сьогднішні християни перетворюють християнське свято на язичеське. Але це свято звагалі важливе для тих людей, які направду заручені, як хотять створити сім’ю".

  Проти святкування дня закоханих категорично виступає православна церква. Священнослужителі  обурені пропагандою вільної любові в цей день та комерціалізацією цього свята. Кажуть - днем любові у православних має бути кожен день. 

  Єпископ Єврастратій, речник Київської патріархії: "У православному календарі є пам’ять святого Валентина, але волна відзначається влітку, і ті традиції, які ми бачимо навколо цього дня - це швидше традиції не любові християнської, як вона описана у Cвященному писанні, а традиції закоханості і вільних статевих відносин".

  Для більшості киян день усіх закоханих став чергової нагодою нагадати своїй половинці про почуття. А от для практичних торговців - це зайва нагода збільшити свої статки.

  Ксенія Дворнікова, Микола Лебедєв, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві знову вилучають з незаконного продажу первоцвіти
  Наступний матеріал
  Янукович зустрівся з Онопенком
  Теги: