У столиці представили нову машину для розтоплення снігу

  У столиці представили унікальну техніку - машину для розтоплення снігу. Подібних установок в Україні лише дві. Уперше вона запрацювала в Харкові. Тепер і в Києві планують провести тендер та закупити кілька снігоплавильних машин. Якщо це станеться, то уже наступної зими кучугур у столиці значно поменшає.

  На екзотичному для України агрегаті Сергій працює вперше - контролює подачу снігу. За кордоном, каже, ці машини - звична річ. Зокрема, у Канаді у такий спосіб сніг топлять уже близько вісімдесяти років. У Києві чудо-машина з`явилася вперше.

  Сергій Корж: "Я там слідкую за тим, щоб регулярно подавався сніг, щоб не забивать сразу машину повністю, щоб він постєпєнно розтавав".

  За годину такий агрегат топить до ста п`ятдесяти кубометрів снігу. Витрачає при цьому від шістдесяти до ста літрів дизпалива. Уся тала вода через спеціальні труби потрапляє одразу в каналізацію.

  Роман Ровенський, заступник директора підприємства із виготовлення снігоплавильних машин: "Там стоят 2 теплообменника, которые нагревают снег до 45 градусов, в которую погружается снег, и происходит плавление снега".

  Щоби не забруднювати довкілля, машини обладнані спеціальними фільтрами. Уже розтоплений сніг вони очищають від піску та солі, а в каналізацію зливають очищену воду.

  Роман Ровенський, заступник директора підприємства із виготовлення снігоплавильних машин: "Наш снег посыпается солью, содержит хлор. Окружающий хлор - это смерть для всей окружающей среды".

  У КМДА обіцяють уже наступної зими працюватимуть щонайменше три снігорозтоплювальні машини. Якщо ті себе виправдають - їхню кількість збільшать. А поки що, запевняють, здатні своїми силами впоратися з таненням снігу.

  Георгій Глінський, генеральний директор КК "Київавтодор": "Підготовлені всі водомірні пости, які споглядають над рівнем води, крім того підготовлені шандорні колодці, підготовлена зливоприймальна система, розчищені зливоприймачі, всі колектори, які будуть приймати воду. Абсолютно немає ніяких підстав для того, щоб казати, що будуть підтоплення".

  Щоби остаточно очистити місто від снігу, нині на вулицях працює більше шести тисяч комунальників і 600 одиниць техніки. Однак, поки що надлишковий сніг не топлять, а звалюють у кучугучи біля доріг.

  Ольга Сас-Тарасова, Олександр Зименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Перші 20 трамваїв київського виробництва виїдуть на маршрути до літа
  Наступний матеріал
  Завтра футбольна збірна України зіграє із командою Ізраїлю
  Теги: